09 Kasım 2016 Çarşamba 14:40
Taze Sıkılmış Zeyinyağını Tek Seferde İçti

Profesör Doktor Canan Karatay Bursa'nın Gemlik ilçesinde zeytin yağı imalathanesi ziyaretinde  Canan Karatay yeni sıkılmış zeytinyağını bardağı doldurarak tek dikişte içince görenleri şaşkınlığa uğrattı.

Hemen her fırsatta zeytinyağının faydalarını anlatan Canan Karatay Bursa Gemlik'te zeytin yağı imalathane seni ziyarete gitti.Yeni sıkılmış zeytinyağını içtikten sonra peçete uzatılması üzerine reddeden Karatay şaşırtıcı bir açıklama yaptı "Zeytinyağı başlı başına şifadır, elimi silmek yada yıkamak yerine elime yüzüme sürerim cildime de iyi gelir" dedi.

Gemlik Belediyesi'nin düzenlediği uluslararası zeytin Festivali'ne konuk olan Profesör Doktor Canan Karatay programın sonunda zeytinyağı fabrikasını ziyaret etti.Yağhaneyi gezen ünlü profesör üretim hakkında bilgiler aldı üretimin modern tesislerde el değmeden yapıldığını belirten fabrikanın sahibi Selim solaksubaşı burada Canan karatay'a zeytinyağının üretim aşamalarını anlattı.
 

Canan Karatay yaptığı konuşmada dünyanın en sağlıklı meyve suyunun zeytinyağı olduğunu dile getirdi yeni sıkılan zeytinyağının bardağı doldurarak insanların Hayret dolu bakışları arasında içmesi güne damgasını vurdu.Zeytinyağını içtikten sonra kendisine uzatılan peçeteyi kabul etmeyen Profesör Doktor Canan Karatay ''zeytinyağı başlıbaşına şifadır elimi silmek yada yıkamak yerine elime yüzüme sürerim cildime de iyi gelir ''sözleri ile gülümsetti .

Zeytinyağını içtikten sonra beraberindekilere, "İçmiş olduğum bu zeytinyağı boğazımı yaktı. En doğal yağ boğazı yakar zaten. Boğazım yanıyor diye bu kötü demeyin sakın. Gönül rahatlığıyla içebilirsiniz” diye konuştu.

Prof. Dr. Karatay, zeytin ve zeytinyağı üreticilerine; "Zeytin ağaçlarını kestirmeyin. Her ne sebeple olursa olsun buna izin vermeyin. Zeytin bizim hepimizin geleceği ve sağlığıdır. Gerekirse meclise yürüyün ve zeytin ağaçlarının kesilmesini engelleyin" dedi.

Yorumlar

Google+'da Paylaş