04 Mart 2016 Cuma 17:45
Sibirya Kurdunun Özelliği Nedir?Hangi Özelliği İle Ünlüdür
Bu köpekler buz mavisi gözleri, yumuşak ve gür tüyleri ile dikkat çeken hayvanlardır. Sibirya kurdu dünyaca bilinen ve değer gören hayvanlardır. Alaska’da yaşanan difteri salgınında ilaç taşımasında kullanılmışlardır. Bu önemli görevi başarıyla yapan bu köpekler bu olaydan sonra bütün dünyada tanınmışlardır.
Bu köpekler Sibirya bölgesinde ren geyiklerini gütmek için kullanılırlar. Ayrıca kızak çekme ve bekçilik yapma da görevleri arasındadır. Aynı zamanda çok iyi dost ve arkadaştırlar. Sevecen karakterleriyle çocukların ilgi odağı olurlar. Güzel, gösterişli ve kendine güvenen hayvanlardır. 
Sibirya kurtları özgürlüğüne düşkündür. Aynı zamanda inatçı hayvanlardır. Yalnız kalmayı sevmezler. Bu yüzden insanlarla ilişkiler iyidir. Eğer yetiştirilmek isteniyorsa tek değil iki Sibirya kurdu alınmalıdır. Sıcak havayı sevmezler. Eksi atmış derecede bile zorlanmadan yaşayabilirler. 10-13 yıl arasında ömürleri vardır. Sibirya kurdu zeki hayvanlardır. Oyun oynamayı çok severler. Eğitimleri kolaydır.
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş