Sağlık Bakanı Akdağ#39;dan Sağlıklı Yaşam Günleri
4 Ekim Dünya yürüyüş Köyü'nde düzenlenen her gün 10 bin adım temalı yürüyüş etkinliğinde 10 kilo zayıflayan yönünde söz veren Sağlık Bakanı Recep Akdağ asansör kullanmayarak ve zaman zaman yürüyüş yaparak 2 haftada 2 kilo vermek sözünde durdu.
 
Dünya yürüyüş günü etkinliğine Sağlık Bakanı Recep Akdağ Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz katıldı.Kameranın önünde Vücuttaki yağ oranı hesaplama ve temel alan vücut kitle indeksi açıklayıp  kilo vereceğim sözünde bulundu.Recep Akdağ katıldığı bir programda asansör yerine yürümeyi tercih ettiğini kilo vermek için özel bir diyet uygulanmadığını sadece Yediklerine sınırlama getirdiğini ifade etti.Akdağ, "Yediklerime çok dikkat ediyorum, oldukça az yiyorum. Yemeyi çok seviyor olmasaydım zamanında kilo almazdım. Sabredip az yiyeceksiniz." dedi."ÖĞLEN YEMEĞİ SADECE YOĞURT"


Sabah kahvaltısında klasik bir Türk kahvaltısı tercih ettiğini dile getiren Akdağ, "Peynir, yumurta, birkaç zeytin yiyorum." dedi. Ara öğün yapmadığını anlatan Akdağ, "Üç öğünden fazla pek yemiyorum. Öğlenleri genellikle hafif bir yoğurtla geçiriyorum. Akşam da biraz et ve sebze yiyorum. Ekmek ve tatlı hiç yemiyorum." diye konuştu.
Bakanlıkta ve katıldığı programlarda genellikle asansör kullanmadığını belirten Akdağ, fırsat buldukça yürümeye çalıştığını söyledi.
 
 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×