01 Şubat 2017 Çarşamba 15:22
Meteoroloji Bu Kez Çuvalladı İstanbul'da Kar Yer Yer Etili Oldu
Hava durumundan haberi olup ta sabah güneş bekleyen İstanbullular sabah uyandıklarında gördükleri manzara karşısında büyük bir sürprizle karşılaştılar. Zira İstanbul'da havanın geçtiğimiz hafta yağan karın pazar gününden itibaren yerini güneşe bırakması bekleniyordu. İstanbul'da bu sabah ise kar kendini gösterdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul için pazartesi gününe yönelik olarak yaptığı tahminlerde güneşli bir hava durumu beklendiğini açıklamıştı. Ancak bu sabah İstanbullular kar yağışlı bir güne uyandı. Meteoroloji'nin hava durumu analizlerini takip eden vatandaşlar sabah saatlerinde ufak çaplı bir şaşkınlık yaşadılar.  Sabah saatlerinde tüm ilçelerde kendini gösteren kar yağışının devam etmeyeceği henüz bilinmiyor.

Fakat İstanbul'da bu sabah saatlerinde başlayan kar yağışı ara ara etkisini göstermeye devam ediyor. Hava durumu raporlarına göre ise bugün de kar yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den elde edilen hava durumu bilgilerine göre İstanbul başta olmak üzere birçok ilde kar yağışının ara ara etkisini devam ettirmesi beklenirken, özellikle Marmara ve Karadeniz bölgesindeki illerde soğuk havanın etkili olacağı, Hava durumuna göre, Ankara’da ise kar yağışının etkili olmayacağı havanın çok bulutlu olacağı belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne göre bazı illerde beklenen hava sıcklık tahminleri ise şöyle;

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 0

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kuzey kesimleri hafif yağmurlu 5

İzmir: Az bulutlu ve açık 9

Adana: Parçalı ve az bulutlu 12

Antalya: Az bulutlu ve açık 12

Son Güncelleme: 01.02.2017 15:25
Yorumlar

Google+'da Paylaş