06 Şubat 2017 Pazartesi 11:40
Emlak Konut Ev Almak İsteyenleri Havalara Uçurdu

Emlak Konut’un Türk ekonomisine katkısının ikinci bölümü olan ‘Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti” kampanyasına ilgi çok büyük! Vatandaşın en büyük sorunlarından olan faiz problemi yeni kampanyayla yüzleri güldürdü. Bir çok bankanın desteklediği ve Mart sonuna kadar süreceği söylenen kampanyaya göre yalnızca yüzde 5 peşinatla 60 ay için yüzde sıfır, 120 ay için yüzde 0.45, 240 ay için yüzde 0.79 faiz oranlarıyla artık ev sahibi labilmek gerçekten mümkün hale geldi. Kredi verecek bankaların Albaraka , Garanti, Halkbank, Türkiye İş Bankası,  Vakıfbank/ Vakıf Katılım, Yapı Kredi, Ziraat Bankası/ Ziraat Katılım olduğu açıklandı.


Konut sektörüne gelen müjde bununla da kalmadı! Bu kez vatandaşın mutluluğunun ardı kesilmedi. İlk olarak KDV bedelinde yüzde 10’a kadar düşüş olacağı açıklandı. Ardından bu açıklamayı damga vergisinin sıfırlanması takip etti. O da yetmedi, KDV’lerin iadelerin artık hızlandırıldığı açıklandı, bir de üstüne KDV düşüşünü müjdeleyen kampanya Mart sonuna kadar değil Eylül’e kadar devam edecek dendi. Peş peşe gelen müjdelere karşılık vatandaşlar hemen harekete geçeceklerini dile getirdi.


Maliye Bakani Naci Akbal’ın da onayladığı bu gelişmeler hem Türk ekonomisine hem de inşaat sektörüne destek olacak gibi gözüküyor. 15 Temmuz Darbe Teşebbüsü’nden sonra ekonomiye yönelik atılan adımlarla hem ÖTV müjdesi hem de konut müjdesi geldi. 2017 yılında yeni bir zam olmayacağı duyumları da cabası!

Son Güncelleme: 06.02.2017 11:42
Yorumlar

Google+'da Paylaş