24 Ekim 2016 Pazartesi 17:13
Abdülkadir Badıllı Öldü mü Öldürüldü mü?
Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri'nin talebesi Abdülkadir Badıllı geçtiğimiz yıl tedavi gördüğü Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi görürken hayatını kaybetti. 26 Aralık 2014 yılında yaşama veda eden Abdülkadir Badıllı nın Ailesi ölümünü şüpheli buluyor.Üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen oğlu Sait Badıllı Karaköprü belediye başkanı olan yeni Metin Badıllı ve özel doktoru olan Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi Hasan Kartal şüpheli ölüm hakkında basın toplantısı düzenleyerek bu konunun Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde araştırma Komisyonu oluşturularak aydınlığa çıkarılmasını talep ettiler.

 Abdülkadir Badıllı için Şanlıurfa'da yapılan ameliyatta karnında iltihap ve bakteri bulunmadan Ankara'ya sevk edildiği ardından ise kısa sürede hayatını kaybederek ölüm haberini aldıklarını dile getiren Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hasan Karsel, "Bizim hastanede ameliyat oldu. Bağırsak yapışıklığı vardı, başka her hangi bir sorunu yoktu. Şuan da tutuklu olan üniversitedeki yoğun bakım hocası tarafından Ankara Gazi Üniversitesi'ne gönderilmiş. Oğlu ile telefonla görüştüğümüzde durumu gayet iyiydi, Sonra bana fenalaştığıyla ilgili bilgi geldi. Bende Ankara'ya gittim, orada tetkiklerine bakacaktım hemşire hanım tetkikleri elimden aldı. Ertesi gün o bölümün hocası o da şuanda ihraç edilenler arasında onunla görüştüm. Ankara'ya Abdülkadir Badıllı ağabeyimiz tertemiz olarak gitti, fakat orada karın içi iltihap doluydu ve yapılan tahlillerde her türlü bakteri, mikrop vardı. Hasta orada kaldı. Ben de ciddi bir şekilde şüpheler uyandı" ifadelerini kullandı.

Abdülkadir Badıllı'nın yeğeni olan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ise konuyla ilgili mecliste Araştırma Komisyonu oluşturulmasını isteyerek, "Ankara'da avukatımız aracılığıyla suç duyurusunda bulunduk. Soruşturma başlatıldı. Gerekli işlemler başlatıldı ve hainlerin devletimizin ve milletimizin önünde hesap vermesini istiyoruz" diye konuştu.Abdulkadir Badıllı'nın oğlu Sait Badıllı da, babasının ölümünde FETÖ şüpheleri bulunduğunu ve bunun araştırılmasını istedi.
 
 
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş