Tendürek Şehidi Abuzer Doğan Ebediyete Uğurlandı

107

Tendürek Dağı’nda teröristlerle girilen çatışmada şehit olan uzman çavuş abuzer doğan son yolculuğuna gönderildi.

Ağrınin tendürek dağındaki çatışmada şehit düşen Abuzer doğan kayseri de düzenlenen törenin ardından toprağa verildi. Düzenlenen tören de Abuzer doğanın abisi Berkay doğan tabutun yanın da Mehmet Akif Ersoy’un çanakkale şehitlerine şiirin deki isteme benden makber sana aguşunu açmış duruyor Peygamber dizesini üzgün ve gözü yaşlı bir şekil de okudu.

Ağrı da meydana gelen pkk lı terörist saldırısında şehit düşen piyade uzman çavuş Abuzer Doğanın cenazesi hastaneden alınarak helallik için kayseri melhgaziye baba evine getirildi. Şehidin cenazesi ailesi tarafından perişan bir şekil de karşılandı. Evin önünde ki kişiler okunan duaların ardından şehide haklarını helal ettiler.

Helalliğin ardından baba evinden alınan cenaze kalemkırdı camisine getirildi. Şehidin cenazesi çok kalabalıktı ve bir çok kişi oradaydı.

Kayseri de edebiyat öğretmeni olan şehidin abisi berkay doğan kardeşinin fotoğrafını öptükten sora Mehmet Akif Ersoyun çanakkale şehitlerine dizesini isteme benden makber sana aşuğunu açmış duruyor peygamber dedi ve göz yaşlarına boğuldu. Ardından şehidin cenaze namazı kılındı ve şehit toprağa verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here