19 Aralık 2016 Pazartesi 20:30
Twitter Facebook Youtube neden yavaşladı açılmıyor ?


Türkiye üzerinden Twitter, Facebook, YouTube gibi dünyanın en popüler sosyal medya mecralarına erişimde 19 Aralık gecesi kullanıcılar sorun yaşadılar.

Peki neden sosyal medya sitelerine girişler yavaşladı ve neden girilemiyor kullanıcılar merak ediyorlar. Milyonlarca insanın aktif olarak yer aldığı sosyal medya sitelerine 19 Aralık gecesinde kullanıcılar ulaşım sağlamakta zorlandılar.

Sosyal medya neden yavaşladı?

Facebook, Twitter yada YouTube hakkında bir erişim yasaklaması kararı bulunmuyor. Konu ile ilgili yetkili devlet kurumlarından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Sorunun sosyal medya sitelerinin bakımı nedeniyle ortaya çıkmış olabileceği düşünülse de kullanıcılar olağanüstü yavaşlamanın sebebini bilmiyorlar.

Facebook’a Türkiye üzerinden bağlanmada sorun yaşanırken, başka ülkeler üzerinden erişim sağlamada bir problem bulunmuyor. Diğer sosyal medya sitelerine de aynı şekilde farklı ülkeler üzerinden bağlanmakta bir sorun bulunmuyor.

Ülkemiz kullanıcıların karşılaştığı yavaşlama sorunun nedeni henüz açıklanmadı fakat çok sayıda kullanıcı bu sorunun cevabını arıyor. Kısa vadede çözüm olarak kullanıcılar DNS Değiştirme yada VPN kullanımını tercih edebiliyorlar. Fakat bu işlemlerde güvenilir olmadıkları için kullanıcıların deneyimini olumsuz etkiliyor.

Yorumlar

Google+'da Paylaş