15 Nisan 2016 Cuma 17:49
Telefonların Ekranları Artık İsteseniz de Çizemiyeceksiniz
Ekran çizilmesi veya kırılması neredeyse tüm cep telefonu kullanıcılarının başına gelen bir olay. Ekran çizilmesini önlemek için birçok akıllı telefon üreticisi cihazlarının üzerine bir film yerleştirerek bu sorunu bir nebze olsun çözmüş görünmekte. Fakat çok kısa mesafelerden yere düştüğünde kırılması veya çatlamasını önlenememiştir.
Dayanıklı ekran konusunda Dünya çapında akla gelen ilk firma Corning . Daha önce 1 metre yükseklikten düşen cep telefonlarının ekranlarında kırılmayı veya çatlamayı önleyen bir model geliştirmişti. Gorilla Glass 4 modeli ile tanıtılan ürün ilgi odağı olmuştu. 
Akıllı telefon kullanıcıların günümüzde sıklıkla başına gelen ekran çizilmesi, çatlaması veya kırılması durumunda değiştirmek istedikleri ekran neredeyse telefon ücretinin yarısı kadar etmekte. Hatta bazı telefon modellerinde bu fiyat telefon ücreti kadar olmakta. Safir Ekran teknolojisi dayanıklılık konusunda çok iyi. Corning firmasının Safir Ekran teknolojisi ile Gorilla Glass teknolojisini birleştirerek ekran korumada yeni bir dönem başlatacağı söylenmekte.

 
Son Güncelleme: 04.05.2016 01:16
Yorumlar

Google+'da Paylaş