05 Nisan 2016 Salı 17:24
Microsoft, Eski Sürümleri Windows 10’a Geçmesi için Zorlama Yapıyor Yenilikler Neler?
Microsoft, 29 Temmuz tarihinde PC ve tabletler için resmi olarak yayınlanan Windows 10'un 2017 yılına kadar bir milyar kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. Şirket Windows 10’da ısrarlı ve eski sürümleri Windows 10’a geçmesi için zorlama yapıyor. 
Microsoft'un işletim sistemi serisinin son sürümü olan Windows 10, kendisiyle birlikte bir takım yenilikleri de beraberinde geliyor. Cortana, Xbox gibi özellikleriyle gelen Windows 10 kullanıcılara cazip hale getirebilmek için yetecek mi göreceğiz.
Başlat Menüsü geliyor,
Windows 8 ile koybolan ve kullanıcıları zor duruma düşüren başlangıç menusu Windows 8.1 ile geri gelmişti. Hatalarda ders alan Microsoft, Windows 10’da da aynı hatayı yapmayarak başlat menusunu getirmiş. 

Cortana Geliyor,
Kişisel asistanlık yapan Windows Phone için geri döndü ve daha iyi bir biçimde Windows 10'a girdi.Cortana, "dünyanın ilk gerçekçi kişisel dijital asistanı" olarak bahsediyor. 

MıcrosoftEdge: Bir Sonraki En İyi Tarayıcı!
İnternet tarayıcı olarak kullanacağımız MıcrosoftEdge, İnternet Explorer tarayıcılarının pabucunu dama atıyor. Microsoft Edge, Cortana ile entegrasyon sağlıyor. Microsoft Edge, daha güvenli bir tarayıcı olduğu idea ediliyor. Yeni tarayıcı kimlik doğrulama yaparak güvenli dolaşımı sağlıyor.

Xbox Oyuncuları İçin Bir Mekan
Oyun meraklılarını memnun edecek yeni uygulama Xbox ile Xbox One oyunları Windows 10 yüklü bilgisayarlara aktarılabiliyor.

OneDrıveHayatı Çok Daha Kolaylaştırıyor,
Microsoft Windows 10,OneDrive ile 15 GB’lık bulut depolama kapasitesi sunuyor. OneDrive,Android ve iOS cihazlarla uyumlu çalışıyor. 

WındowsHello Güvenlik Özellikleri,
Güvenlik sistemi sunan sistemde parmak izi, yüz veya iris tanıma kullanarak Windows 10 cihazlarınızda oturum açılması sağlıyor.
WındowsStore Artık Çok Daha İyi,
Google Store gibi Windows Store da geniş uygulamalar sunabilecek. Mesela, Posta, Takvim, Müzik ve Fotoğraflar uygulamaları güncellendi. 

Offıce Uygulamaları Değişiyor,
Microsoft, Windows 10’la birlikte Office 365’şi de beraberinde getiriyor. Office 365’şi paket olarak alabileceğimiz gibi, tek  olarak da alabilirsiniz. 

Son Güncelleme: 11.04.2016 01:11
Yorumlar

Google+'da Paylaş