12 Şubat 2017 Pazar 02:11
Lenova Yoga A12 Tablet Akıllara Zarar

Teknoloji dünyasında emin adımlarla ilerleyen telefon ve bilgisayar markası Lenovo, yeni ürünün tanıtımı için kolları sıvadı. Adnroid işletim sistemine, dolgun teknik özellikler ve şık bir tasarıma sahip olan tablet piyasaya sürülmeye hazırlanıyor.

Lenovo firmasının en sevdiğim özelliği ürettiği ürünleri ucuza satıyor olması. Çoğu markalaşmış firmaların ürünlerinden daha güçlü performanslar sergileyen ürünler üretip, bunları o firmalardan daha uygun fiyata satması popülaritesini arttırıyor. Yoga A12 tablet de aynı bu şekilde. Özelliklerini ikinci planda bırakıyor fiyatının uygunluğu. Henüz Türkiye piyasası fiyatı belli olmayan bu tabletin yurtdışı satış fiyatı 300 dolar. Aynı özelliklerdeki farklı markaların ürünlerinin neredeyse yarı fiyatında.

Ürünün ilk göze çarpan özelliği ağırlığının hafif ve uzun ömürlü bataryaya sahip olması. 1 kilogramın altında bir ağırlığa sahip. 10500 mah kapasiteli bataryası ile yaklaşık olarak 13 saat kullanım sağlanabilecek. İşletim sistemi Intel Atom X5 işlemci sistemi. Bir tablet için yok yeterli ve güçlü bir işlemci gerçekten. Bu işlemciyi 2 gb ram gibi güçlü bir ram destekliyor. Ekran boyutları 12.2 inç, çözünürlük kalitesi ise 1280x720. Lenovo ses gücünü de ihmal etmemiş bu ürününde. Dolby Atmos teknolojisine sahip stereo hoparlörler kullanılmış. Klavyesi ise Halo adı verilen dokunmatik ekran klavyelerden. Bu tableti hem daha şık bir hale getirmiş hem de kullanım kolaylığı sağlamış

Lenovo firmasının bu tableti Türkiye pazarına sokmayacağına dair çeşitli söylentiler var şu an için. Tablet 8 Şubat’ta yurtdışında satılmaya başladı. Ama eminim ki Lenovo böyle uygun maliyetli bir tabletten bizleri mahrum etmeyecek ve Türkiye pazarına geçte olsa bu ürünü sokacaktır.

Son Güncelleme: 12.02.2017 19:04
Yorumlar

Google+'da Paylaş