12 Aralık 2016 Pazartesi 10:40
Instagram'a Bol Bol Gizlilik Özellikkleri geliyor
Pek çok kişinin kullandığı  fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram’a birtakım yeni özellikler geliyor.Popüler sosyal medya uygulaması Instagrama   yeni güncellemeler geliyor .İlk etapta bu yenilikler   güvenlik  temelli olacak.

Popüler sosyal medya uygulamalarından  en çok kullanılanlardan biri olan Instagram ‘a yeni güncellemeler  geliyor.
İnstagram’a gelecek olan güncellemeler ilk etapta  güvenlik temelli olacak. Yeni güncelleme ile artık kullanıcılar güvenlik bazlı birtakım yeni özelliklere  kavuşacaklar.

Instagrama gelen bu yeni özellikler  şirketin  CEO’su  KevinSystrom  tarafından duyruldu. Popüler uygulama  Instagram’ın  daha güvenli olması amaçlanıyor.

Yeni özellikler ile çok kısıtlı kullanıcı kitlesi tarafından kullanılabilen  yorumları  devre dışı bırakma   artık tüm hesaplar için geçerli olacak. Herhangi bir gönderi eklerken son aşamada Gelişmiş Ayarlar butonuna tıklayarak yorumları kapatmalarını sağlayabilecek  seçeneğe ulaşabilecekler.

Yeni güncelleme ile artık yorumları gönderilerde olduğu gibi beğenebilecekler.
Gizli hesap kullananlara  yeni bir özellik daha geliyor.

Hesabınız gizli olarak kullanılıyor  ve takipçi olarak kabul ettiğiniz kişileri takipçiniz olmaktan çıkartmak istiyorsanız bunu Instagrama  eklenecek olan yeni güncelleme ile  yapabileceksiniz. Takipçilerinizden çıkarttığınız kişiler durum ile ilgili herhangi bir bildirim almayacaklar.

Güncelleme ile zor durumda olan insanlara yardım edebileceksiniz . Paylaşmış olduğu  gönderi veya yaptığı yorumlardan psikolojk olarak zor durumdan geçtiğini düşündüğünüz  kullanıcıları anonim olarak şikayet edebileceksiniz. Instagramekibi   7 gün 24 saat  kesintisiz olarak raporları  inceleyecek ve bu kişilere sezdirmeden onlara yardımcı olabilecek yerlerle iletişime geçmelerine yardımcı olacak.
Instagrama  gelecek olan güncellemenin  gelecek hafta mobil platformlarda yayında olması bekleniyor.

Son Güncelleme: 12.12.2016 10:43
Yorumlar

Google+'da Paylaş