07 Nisan 2016 Perşembe 17:36
Çocuklar Sosyal Medyadan Uzak Duracak
Popüler medya çocuklara zararlı etkileri tartışılıyor. Zararlı etkileri en aza indirebilmek için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, belirli yaşın altındaki çocuklar için sosyal medya kullanımının yasaklanacağını açıkladı.


Teknolojinin gelişmesi ve yaygınlaşması sonrasında çocuklar çok küçük yaşta sosyal medya ile tanışıyorlar. Gelişmelerini tamamlayamamış çocuklar buradaki olumsuz durumlardan etkilenmekte ve sağlıksız büyümektedir. Böyle ortamda büyüyen çocuklar yetişken olma aşamasında uyumsuzluklar ve toplum değerlerinden farklı tavırlar göstermektedir. 

 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun yaptığı açıklamalarda, “Artık teknolojinin hayatımızın her anında olmasıyla, çocuklarda çok küçük yaşta teknolojiyle tanışmaya başlıyor. Durum böyle olunca da küçük çocukların zarar görmesini engellemek amacıyla sosyal medyaya erişimlerinin kısıtlanması hakkında çalışmalar yapılıyor.”

“Yapılan bu çalışma ile küçük çocukların sosyal medya sitelerine erişimleri sadece velilerin izni olduğunda olacak. Yasa yürürlüğe girdiğinde çocuklar sadece Facebook, Twitter veya Youtube değil, blog siteleri ve hatta arama motorlarına bile erişim sağlayamayacaklar.”

Son Güncelleme: 11.04.2016 01:27
Yorumlar

Google+'da Paylaş