08 Şubat 2016 Pazartesi 16:52
Cep Telefonundan Vazgeçemiyoruz? Ya Cep Telefonuda Olmasaydı?
Cep telefon bağımlılığı her gecen gün artıyor. Cep telefonu artık cep telefonu değil. Cep telefonu artık sırdaş, yoldaş ve dost kavramların yerini almaya hazırlanıyor. Psikologların yaptığı araştırmalar kişilerin artık bir gün bile cep telefonundan ayrı kalamıyoruz. İşe giderken, evden cep telefonunu unutup yola koyuldunuz mu? Hissettiğiniz şeyler cep telefonunun hayatımıza ne kadar yer ettiğinin kanıtıdır. 
Tüm gün elimizden düşürmediğimiz telefonlar ile aslında çok şey yapıyoruz. Cep telefonu sadece cep telefonu değil derken aslında bunu destekleyen çok doneler vardır. Cep telefonu ile günlük gazeteleri okuyoruz, anlık haberlerden haberdar oluyorsunuz ve her an güncel kalabiliyorsunuz. Bunun dışında her türlü bankacılığı, finansman çalışmalarını ve ticari çalışmalarını yapabiliyor. Böyle bakıldığında cep telefonu gülük hayatımızı idame edebilmemiz için olmazsa olmazımız durumdadır. 
Yapılan sosyal medya araştırmaları, mobil kullanımın ve sosyal ağların kişiler için önemini ortaya koydu. Türk kullanıcıları, cep telefonlarından mümkünse hiç ayrı kalmak istemiyorlar. Kullanıcılar yarısı sosyal ağları kişisel işleri için kullanıyor.
Sosyal ağ kullanımında Facebook zirvede görünüyor. Türk kullanıcıları da çoğunlukla Facebook kullanmayı tercih ediyor. Daha sonra kullanıcı sayısına göre sırasıyla Twitter ve Instagramyer alıyor. İnternet kullanıcıları kullandıkları sosyal ağı günde en az iki kere kullandığı görülüyor. 
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş