05 Ocak 2017 Perşembe 11:22
Yasin Öztekin Galatasaray Satış Listesinin Son Kurbanı
Galatasaray’da Sigthorsson, Chedjou, Hamit Altıntop, Salih Dursun, Jem Paul, Umut Gündoğan, Ontivero, Erdoğan ve Emrah Başsan'la yolların ayrılma kararından sonra en son kurban da Yasin Öztekin oldu.Yasin Öztekin’in son zamanlarda çizgisinden uzaklaşarak disiplinsiz davranması nedeniyle Galatasaray yönetimi golcü oyuncunun biletini keserek satış listesine koydu.

Galatasaray kulübünün elden çıkarmayı duyurduğu golcü oyuncu Yasin Öztekin’e Rus kulüplerinden Rubin Kazan talip oldu.29 yaşındaki oyuncu için Rus ekibi Rubin Kazan, G.Saray'a 4 milyon Euro teklifte bulundu. ABD ve Çin'den de teklifler var. Takımın en çok gol atan ismi olmasına rağmen arkadaşlarından daha az (1.1 milyon Euro) kazanan yıldız oyuncu, 2018'de bitecek sözleşmesinin uzatılma talebine de Galatasaray yönetimi sıcak bakmamıştı.

Ligin ilk devresinde oynanan Adanaspor maçı sonrasında kulübeyi yumruklayan Yasin Öztekin’e bir maç ceza veren Galatasaray yönetimine rica eden Teknik Direktör Jan OldeRiekerink Fenerbahçe maçı dolayısıyla bu cezayı sonlandırmıştı. AncakKupada 3-2 kaybedilen Tuzlaspor maçında kırmızı kart görerek yine yoktan yere ceza alan Yasin, süresiz kadro dışı kaldığını Umre için gittiği kutsal topraklarda öğrenmiş ve kendisine 110 bin Euro ceza kesen Galatasaray yönetimi sürekli disiplinsiz davranarak kulübe zarar veren futbolcuyu daha sonra satış listesine koyduğunu duyurdu.

Galatasaray yönetimi Yasin Öztekin’in gerek kadro dışı kalması gerekse satış listesine konmasında gol attığı maçlar sonrasındamenajeri, attığı goller sonrası 1.1 milyonEuro’luk ücrete zam talep etmesi yine disiplinsiz davranışlara imza atan oyuncu, Tuzla maçındaki kırmızı kart sonrası Riekerink ve yönetimin gözünden düştü.

Florya’da sabır taşı çatladı, Yasin Öztekin süresiz kadro dışı bırakıldı. Galatasaray yönetimi, ligin ilk yarısında 8 gol atmasına karşın Yasin’i süresiz olarak kadro dışı bıraktı. Bu kararı teknik direktör Jan OldeRiekerink ile Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Levent Nazifoğlu’nun ortak verdiği açıklandı.

Son Güncelleme: 05.01.2017 11:25
Yorumlar

Google+'da Paylaş