04 Kasım 2016 Cuma 00:26
Yargıtay Aziz Yıldırım kararını açıkladı

3 Temmuz süreci denilen ve şike davası diye adlandırılan o günden bugüne kadar gerek yerel mahkeme gerek CAS ve Yargıtay da devam eden bu davanın artık sonlarına yaklaşılıyor. Yargıtay’ın yerel mahkemenin vermiş olduğu bu kararı onamasının ardından şike davasından farklı bir karar ve şike davasına ilişkin kararı da kısa bir süre sonra netlik kazanacak.

3 Temmuz 2013 senesinde Fenerbahçe spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın “gizli kalması gereken bilgileri temin etmek suçundan beraat etmesinin gerekçesinde “gizlilik derecelerine sahip askeri belgeleri bulunduran sanıklarla ilgili iletişim kurduğu belirlenen Aziz Yıldırım bu konu ile ilgili olarak kendisinde yasaklı olan  herhangi bir belgenin ele geçirilmediğini beyan etmişti.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım  Mayıs ayında yapılan Fenerbahçe’nin olağan kongresinde Fenerbahçe başkanlığını bırakacak olmasıyla ilgili bir dizi açıklamalarda bulunmuş ve şu ifadeleri söylemişti;”Fenerbahçe’yi temize çıkarmadıktan sonra yani Yargıtay’ın Fenerbahçe ve şahsımla ilgili lehimize olumlu bir karar vermesinden sonra görevimi bırakacağım. Kongrede yaptığım konuşma da sanki  Başkanlığı bırakmayacağım gibi bir anlaşılma olmuş, ben bunu kastetmedim hem öyle bir şey de yok.Orda yapılan konuşmayı başka mecralara çekmeyin.Yargıtay’ın bu konuyla bu davayla ilgili kararından sonra yönetimde yer alan arkadaşlarla oturur uygun bir seçim tarihini belirleriz” şeklinde konuştu.

Son Güncelleme: 04.11.2016 00:38
Yorumlar

Google+'da Paylaş