17 Eylül 2016 Cumartesi 12:48
Wolfsburg Fiorentina’ya Mario Gomez için ne kadar ödedi ortaya çıktı!
Spor Toto Süper Lig’in 2015 2016 sezonunda şampiyon olan Beşiktaş’ın başarısında önemli pay sahibi olan ve 26 gol kaydederek gol kralı olan Mario Gomez Beşiktaş’ta kalmayıp Wolfsburg ile imzalamayı tercih etmişti. Gomez için ne kadar bonservis ödendiği merak ediliyordu. İşte detaylar..
 
Beşiktaş tarihine kısa sürede adını yazdıran Mario Gomez sene sonunda verdiği karar ile Beşiktaş’ta kalmayı tercih etmemiş ve Alman ekibi Wolfsburg’a imzalamıştı. Mario Gomez için Alman ekibinin Fiorentina’ya ne kadar ödeneceği merak ediliyordu.

İlk olarak basında yer alan haberlere göre Mario Gomez için 1.5 milyon euro ödendiği ve Beşiktaş’a da bu bonservis bedelinden 750 bin euro ödeneceği belirtilmişti. Bunun ardından Beşiktaş yönetimi bu fiyata pek inanmak istemedi ve işin perde arkasını öğrenmek için çalışmalara başladı.

Ve gelen bilgilere göre Mario Gomez için ne kadar bonservis bedeli ödendiği ortaya çıktı. İtalyan ekibi Fiorentina’nın Mario Gomez için 9 milyon euro bedel aldığı ortaya çıktı.

Fiorentina ile Beşiktaş arasındaki sözleşmeye göre Gomez’in bonservisinden yarısı Beşiktaş’ın kasasına girecek. Bu da 4.5 milyon euro demek.
Beşiktaş taraftarlarının gönlüne kısa sürede taht kuran Mario Gomez ligde 26 gol kaydetmiş Avrupa maçlarında da 2 gol atmıştı.
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş