01 Aralık 2016 Perşembe 15:52
Van Persie: Taraftarlara borcumu ödedim!
Pazar akşamı Kadıköy Ülker stadında Fenerbahçe’nin Galatasaray’a karşı oynadığı büyük derbide iki gol atarak yıldızlaşan RobinvanPersie gerek Türkiye’de gerekse Avrupa’da konuşulmaya devam ediliyor.

Fenerbahçe’de derbi maç sonrasında şüphesiz en çok konuşulan isim RobinvanPersie oldu. Hollandalı golcü, Gaalatasaray’a karşı attığı iki golün yanı sıra, gollerden sonra takımı ve taraftarı da adeta bütünleştirerek Fenerbahçe’de ayrı bir kenetlenme meydana getirdi. RobinvanPersie hatırlanacağı üzere geldiği günden bu yana kendisinden bekleneni bir türlü verememiş ve birçok yorumcu tarafından ağır eleştirilere maruz kalmıştı. 

Galatasaray’a karşı kaydettiği iki golden sonra duyguları sorulan RobinvanPersie şunları söyledi:”Galatasaray’a gol atmak benim en büyük hayalimdi. Çünkü buraya geldiğimden beri herkesin tek söylediği, gerçek Fenerbahçeli olabilmek için Galatasaray’a gol atmam gerekiyordu.”

Stat ve taraftarın atmosferinin sorulması üzerine de RobinvanPersie sözlerine şöyle devam etti:”Stada girdiğimizde tribünlerin tamamen dolu olduğunu gördüm. Taraftarlarımıza baktım ve onlara bir borcum olduğunu düşündüm.Sanırım goller atarak üstüme düşeni yaptım ve onlara borcumu ödedim.Gollerden sonra çılgınca sevindim. Hayatım boyunca unutamayacağım kadar güzel bir akşamdı.Fenerbahçe kariyerimin en güzel günüydü. Her yönüyle özel anlar yaşadım” dedi.
Kadıköy Ülker stadında Fenerbahçe’nin Galatasaray’a karşı oynadığı büyük derbide iki gol atarak yıldızlaşan RobinvanPersie Türkiye’de olduğu kadar ülkesi Hollanda’da büyük bir yankı uyandırdı.

Hollanda’nın geçmiş dönemlerdeki önemli forvetlerindenYouriMolders, Hollanda televizyonlarından birinde katıldığı proğramda” RobinvanPersie ilk fırsatta milli takıma yeniden çağrılmalı” açıklamasını yaparken,Hollanda Milli Takımı’nın eski teknik direktörü Bert vanMarwijk de “Bu kadar eleştirinin ardından onu geri çağırmak akıllıca olur. O hala Hollanda’nın en iyi santrforu” ifadelerini kullandı.33 yaşındaki tecrübeli yıldız, Portakallarla toplam 101 kez maça çıkarken, son olarak 13 Ekim 2015’teki Çek Cumhuriyeti’ne karşı forma giymişti.

Son Güncelleme: 01.12.2016 15:53
Yorumlar

Google+'da Paylaş