01 Ekim 2016 Cumartesi 13:22
TFF 1.Lig maçları TRT ekranlarından yayınlanacak!
5 haftası geride kalan TFF 1.Lig maçlarını yayınlayan yayıncı kuruluşun olmaması futbol severleri meraklandırıyordu ancak konu ile ilgili sevindirici açıklama geldi. TRT Genel Müdürü Şenol Göka futbol seyir zevkinin yüksek olduğu TFF 1.lig’in TRT’de yayınlanacağını açıkladı. İşte detaylar..
 
16 şehir takımının mücadele ettiği ve toplam değerin ise 160 milyon euro olduğu TFF 1.Lig’in şuan için bir yayıncısı yok ve ligde 6.hafta girilmesi de taraftarların merakının artmasına neden olmuştu. Ancak konu ile ilgili açıklama geldi ve TFF 1.Lig maçları TRT ekranlarından yayınlanacak.
Şenol Göka’nın yaptığı açıklamalarla sürecin neden bu kadar uzadığını açıkladı. Göka’nın açıklamaları ise şu şekilde;

“Süper Lig maçlarının özet görüntüleri, 1.Lig maçları ve radyo yayınını  içinde bulunduran bir B paketi var. Pahalı bir paket bu. Sırf onun ücreti dışında geçen yıl yayın için 20 milyon lira harcama yaptık. Evet kamu yayıncısıyız ama halkımızdan aldığımız paraları da tasarruflu kullanmak gibi bir sorumluluğumuz var. Maçların reklam geliri yaptığımız teknik  masrafın yüzde 10’u bile değil. Üstelik haftada 7 maçı vermek için bir kanal yetmiyor. Ama her  şeye rağmen kamu yayıncısı olarak futbolu destekleme adına bu maçları vermemiz gerekiyor. Kârlılık gözetme peşinde değiliz”

TFF 1.lig maçların yayın krizinin birkaç hafta içinde çözüleceği ve önümüzdeki haftalarda maçların yayınlanabileceği belirtildi.
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş