24 Kasım 2016 Perşembe 10:50
Şekip Mosturoğlu Trabzonspor'a Okkalı Cevap Verdi
Trabzonspor’da Fenerbahçe’ye karşı 2010-2011 sezonunun öfkesi bir türlü bitmek bilmiyor.Keza 2010-2011 yılında şike yapıldığı gerekçesiyle haklarının verilmediğini söyleyen Trabzonspor, duruşma için CAS'a gitmişti ve ve yapılan görüşmeler sonrası önemli açıklamalarda bulunan Trabzonspor yönetiminden yapılan bu açıklamalar sonrası Fenerbahçeli yönetici Şekip Mosturoğlu sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

Trabzonspor 2010-2011 sezonunda yaşanan şike süreci dolayısıyla Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından şampiyonluklarının kendilerine iade edilmediğini iddia ederek sonraki süreçte Spor Tahkim Mahkemesine yaptıkları başvurunun duruşması da neticelendi.

Trabzonspor yöneticileri her duruşma yada görüşme sonrası kendilerini haklı gösteren  o dönem şike yapıldığını Avrupa bile kabul ediyor gibi açıklamalar yapmaları üzerine Fenerbahçeli yönetici Şekip Mosturoğlu cevap verdi.
Bordo mavili yönetimin bu açıklamalarına Fenerbahçeli yönetici sosyal medya hesabı üzerinden şöyle cevap verdi: "Bugün CAS duruşmasına katılan Martens Hukuk Bürosu avukatlarına ve onlara destek veren hukuk ekibimize teşekkür ederim. UEFA'nın ret kararına karşı Trabzonspor tarafından yapılan temyiz başvurusu CAS tarafından ele alındı. Karar önümüzdeki aylarda açıklanacak."

 "Türkiye'de 15 Temmuz'dan sonra ortaya çıkan gerçekler de kararda belirleyici olacaktır. 3 Temmuz'un FETÖ kumpası olduğu tüm yönleri ile ortaya çıkmışken geçmişte verilen yanlış kararları hala savunanların samimiyeti sorgulanmalı. Duruşmada uyuyanların sosyal medyada açıklama yaptığını görmek de gerçek bir ironi. CAS önünde Türkiye'de futbola siyaset müdahale ediyor tezini işleyenler bunu Türkiyede de söyleyebilirse samimiyetlerine inanabiliriz."

Fenerbahçeli yönetici Şekip MosturoğluUEFA'nın ret kararına karşı Trabzonspor tarafından yapılan temyiz başvurusu CAS tarafından ele alındığını ve davanın henüz netleşmediğini belirterek;Trabzonspor’un ikide bir gündem oluşturmak için sürece yönelik açıklamalar yapmasını doğru bulmadığını kaydetti.
Mosturoğlu Spor Tahkim Mahkemesi  (CAS)’nin önümüzdeki birkaç ay içerisinde davanın neticeleneceğini ifade etti.

Son Güncelleme: 24.11.2016 10:56
Yorumlar

Google+'da Paylaş