25 Kasım 2016 Cuma 22:48
Rdıvan Dilmen Federasyon başkanlığına aday oluyor!

Rıdvan Dilmen, 2019 seçimlerinde Türkiye Futbol Federasyonu'na başkan adayı olacağını açıkladı. 
Bir televizyon programına katılan Fenerbahçe’nin eski futbolcusu ve yorumcu Rıdvan Dilmen burada yaptığı açıklamada 2019 TFF seçimlerinde aday olacağını duyurdu.


Rıdvan Dilmen adaylıkla ilgili olarak şunları söyledi:“1962 Nazilli doğumluyum. Benim Adım Rıdvan, soyadım Dilmen. Ben tırnaklarımla çalışa çalışa Fenerbahçe ve Milli Takım’da top oynadım. Tırnaklarımla çalışa çalışa Türkiye’nin gelmiş geçmiş 1 numaralı yorumcusu oldum. Futbolda yeni bir moda yarattım. Hatalarım olur. Ben öyle biri gitsin ben geleyim, bu işlerde hiç olmadım.”dedi.

Şimdiye kadar Futbolla ilgili olan resmi bir kurum, kuruluş ve organizasyonda yer alabilirdim. Örneğin Futbol Federasyonu’nda görev almaya hiç niyet etmedim. Ama eğer isteseydim yer alabilirdim.3 sene önce de alırdım, 5 sene önce de alırdım. Ben çok normal, düz ve mutlu şekilde yaşamaya çalışan bir insanım. Yıllarca birilerini bir yere getirmek için kumpaslar kurdular, dümen yaptılar, algı operasyonları yaptılar, hâlâ yapıyorlar da. Bizim o işlere kafamız çalışmaz. Onlar da zannediyorlar ki biz bunları düşünebiliriz. Bizim böyle bir yeteneğimiz de yoktu, diye açıklama yaparken sözlerini şöyle sürdürdü:

Şuan itibariyle benim  Türkiye Futbol Federasyonu’ndan hiçbir beklentim yok. Buradan söyleyeyim de bu algıyı bir kapatsınlar. Ben Futbol Federasyonu’nun herhangi bir yerinde yönetici, ikinci başkan, as başkan, yönetim kurulu, alt yapılar, üst yapılar… İsteseydim, ben bunu hak ediyorum. Ben Türkiye’de futbolu en iyi bilen adamlardan bir tanesiyim. Allahıma şükürler olsun alnımız da ak dolaşan bir insanız. Bunu da hak ediyorum. Futbol kariyerim iyidir, futbol bilgim iyidir. Ama ben hiç düşünmedim.

Rıdvan Dilmen hayatımda ilk kez buradan söylüyorum.”2019 seçimlerinde sağlığım yeterli olursa evet Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olmak isterim diyerek önümüzdeki TFF seçimlerinde aday olmak için açık kapı bırakmış oldu. 
Son Güncelleme: 25.11.2016 22:50
Yorumlar

Google+'da Paylaş