04 Aralık 2016 Pazar 21:20
Quresma Beşiktaş'tan Gidiyor mu Kalıyor mu?
Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Beşiktaş’ın Portekizli yıldızı RicardoQuaresma ile yönetim henüz masaya oturmuş değil…Geçen sezonun başında Portekiz ekibi Porto’dan tekrar Beşiktaş’a dönen ve kazanılan Süper Lig şampiyonluğunda büyük pay sahiplerinin başında gelen Quaresma’nın sözleşmesi, sezon sonunda bitiyor. 

Beşiktaş yönetiminden yıldız futbolcunun sözleşmesi ile ilgili kendisine henüz resmi bir teklif yapılmadı. Bu nedenle tecrübeli futbolcunun Beşiktaş’taki geleceği taraftarlar tarafından da merak ediliyor.

Yaşı 33’e basan Portekizli yıldız RicardoQuaresma’nın performansı yaşı ile ters orantılı.. Beşiktaş’ta ilerleyen yaşına rağmen hücumun sağ ve sol kanatlarında mükemmel bir oyun ortaya koyan Quaresma, transferde  öncelikli tercihinin Türkiye olacağını  belirtiyor.Yıldız oyuncunun bu konu hakkında, “Beşiktaş’ı ve taraftarları çok seviyorum.

Türkiye’de futbol oynamak gerçekten harika bir duygu. Burada geçen sezon şampiyonluk yaşadım, sonrasında da ülkemle Euro 2016’da kupayı havaya kaldırdım. Kendimi gençlik dönemimden çok daha iyi hissediyorum. Artık çok daha olgun bir insanım. Elbette mutlu olduğum yerde yani Beşiktaş’ta kariyerime devam etmek isterim. Ancak yönetimin de alacağı her türlü karara saygı duyacağım” ifadelerini kullandığı ifade edildi.

Hatırlanacağı üzere Portekizli yıldız RicardoQuaresma geçtiğimiz sezonun başında yine daha önce ikinci kez formasını giydiği Portekiz ekibi Porto kulübünden tekrar Beşiktaş’a gelmişti. İkinci kez geldiği Beşiktaş’ta Şampiyonluk yaşayan ve kazanılan bu Şampiyonlukta da büyük pay sahibi olan Quaresma’nın sözleşmesi, sezon sonunda bitiyor. Beşiktaş yönetiminin yıldız futbolcu ile sözleşmesini uzatıp uzatmayacağı ise henüz net bir şekilde bilinmiyor.

Şu an Beşiktaş’ta olduğunu ve daha transferi konuşmanın çok erken olduğunu belirten Q7, “Transferimi konuşmak için henüz çok erken ve ligin bitmesine daha çok var. Şu an önemli olan Beşiktaş’ın başarısı ve ben onun için mücadele ediyorum. Trasferde de önceliğinin Beşiktaş olacağını ifade eden Quaresma eğer olumsuz bir durum olursa o zaman “Her zaman çok seveceğim” dediği ülkesindeki Porto kulübünde devam etmeyi düşündüğü”, alternatif olarak da ABD ile Katar’ı listesine aldığı öğrenildi.

Son Güncelleme: 04.12.2016 21:43
Yorumlar

Google+'da Paylaş