01 Aralık 2016 Perşembe 15:45
Moussa Sow'un Galatasaray Derbisindeki Başarısı
Fenerbahçe’nin Kadıköy’de Galatasaray’a karşı oynadığı derbide müthiş bir performans sergileyen MoussaSow’un derbi öncesi hocası Advocaat’ın yanına giderek Galatasaray’a karşı derbide oynamak istediğini söylediği ortaya çıktı.

Senegalli yıldız oyuncu MoussaSow, dev mücadele öncesi Advocaat’ın yanına gidip, sürekli oynamak istediğini vurguladı. Antrenmanlardaki hırsıyla da dikkat çeken Sow, “Vallahi billahi gol atacağım” diyerek formayı kaptı.

17 yıldır sahasında Galatasaray’a karşı kaybetmeyen Fenerbahçe’de derbide alınan galibiyet ve serinin 18 yıla çıkmasının yankıları devam ediyor. Derbide tüm futbolcular sahada adım atmadık yer bırakmayarak ezeli rakipleri Galatasaray’a hiç pozisyon vermediler. Özellikle derbinin yıldızlarından bir olan MoussaSow’un derbiye çok hırslı bir şekilde hazırlandığı, antrenmanlardaki görüntüsü ve sürekli teknik direktör DickAdvocaat’ın yanına gidip “beni derbide oynat, sürekli ilk 11’de oynamak istiyorum”  demesi de onun ilk 11’e girmesinde etkili oldu.

Hollanda’nın Belçika ile oynadığı milli maçta sakatlanarak iki hafta sahalardan uzak kalacağı açıklanan JeremainLens’in boşluğunu nasıl dolduracağını  kara kara düşünen DickAdvocaat sağ kanatta oynamakta çok istekli olan MoussaSow’u oynatmaya karar verdi.Senegalli yıldızoyuncunun Manchester United maçındaki gibi oynamak istediğini söylediği ve kendisini hazır hissettiğini belirttiği öğrenildi. Hatta gol atacağını da ilginç bir şekilde ifade eden Sow, “Vallahi billahi gol atacağım, derbide olmayı çok istiyorum, çok motiveyim” dediği kaydedildi.

Mili maçlar nedeniyle lige verilen arayı en iyi şekilde değerlendiren sürekli çalışarak eksiklerini gidermeye çalışan tecrübeli oyuncu DickAdvocaat’a yalvarışlarının semeresini de almış oldu.30 yaşındaki  Senegalliyıldız, derbiye de beklediği gibi 11’de çıktı. İlk yarıda forvet hattında görev alan, ikinci devre sağ kanada kayan Sow, 90 dakika boyunca etkili bir oyun ortaya koydu.

Son Güncelleme: 01.12.2016 15:49
Yorumlar

Google+'da Paylaş