21 Kasım 2016 Pazartesi 14:15
 Mourinho Fenerbahçe'ye Ayağını Attı
2016-2017 futbol sezonunda  hem Spor toto süper ligine hem de Avrupa kupalarına istenilen şekilde başlayamayan fakat son maçlarda elde ettiği  galibiyetlerle hem Avrupa ligindeki grubunda iddialı duruma gelen hem de Spor Toto süper ligde üst sıralara doğru tırmanışa geçen Fenerbahçe başarıyı artırabilmek amacıyla sezonun ilk yarısının hemen ardından takıma takviye yapmak için kolları şimdiden sıvadı.

Öncelikle hücum bölgesine takviye yapmak amacıyla arayışlarını titiz bir şekilde sürdüren Fenerbahçe de sürpriz bir gelişme yaşandı.Fenerbahçe hücum bölgesine yapmak istediği futbolcuyu UEFA Avrupa ligindeki dişli rakiplerinden Manchester United te buldu.

Manchester United’de fazla forma şansı bulamayan MemphisDepay’ı kiralama usulüyle başka bir takıma göndermek isteyen Manchester United Teknik Direktörü JoseMourinho22 yaşındaki yıldız futbolcunun ada dışında ligde kendilerine rakip olmayacak bir takıma transfer olmasını istiyor.
Ancak JoseMorinho yıldız futbolcunun adaya gitmesine sıcak bakmasa da Premier kulüplerinden Everton talip oldu fakat Kırmızı şeytanların teknik menajeri bu transferin ısrarla karşısında duruyor.

Mourinho futbolcusunu adada rakip olabileceği bir kulübe vermek istemiyor çünkü rakip takımda üst düzey bir performans sergileyerek kendi kulüplerini zor duruma düşürebilir.Portekizli çalıştırıcı daha önce buna benzer bir olayı Chelsea’yı çalıştırdığı dönemde Lukaku’yuEverton’akraladığında yaşamış, LukakuEverton’da o sezon üstün bir performans sergilemiş ve Everton rakiplerinin adeta korkulu rüyası olmuştu.

Bu durumdan çok çekinen ve aynı korkuyu tekrar yaşamak istemeyen başarılı teknik direktörJoseMourinho bu nedenle MemphisDepay'ın yurt dışından bir takıma gönderilmesini istedi.Ünlü çalıştırıcı, öğrencisi  MemphisDepay’ınAvrupa Ligi'nde rakip olduğu Fenerbahçe'ye gitmesine sıcak bakıyor.
Şu anda bu transferde tek rakip İtalya’da eski günlerine dönmeye çalışan ve kadrosunu güçlendirmek isteyen Milan…Son Güncelleme: 21.11.2016 14:19
Yorumlar

Google+'da Paylaş