26 Kasım 2016 Cumartesi 15:59
Hakan Ünsal'dan Fatih Terim açıklaması
 Geçtiğimiz Pazar akşamı Kadıköy Ülker stadında alınan Fenerbahçe mağlubiyetinin ardından Galatasaray’da okların yönü Teknik Direktör JahnOldeRiekerink’e çevrildi.
Galatasaray’da özellikle iç sahada kaybedilen puanlar ve en son derbide alınan mağlubiyet neticesinde Galatasaray’da Teknik Direktör sorunu iyiden iyiye konuşulmaya başlandı.


Fenerbahçe mağlubiyeti sonrasında çoğu oturum proğramlarında da artık Galatasaray’da Riekerink’ten sonra Teknik Direktör kim olacak sorusunun cevabı için alternatif isimler ortaya çıkmaya başladı.
Bu doğrultudabir radyo proğramına katılan Galatasaray’ın eski futbolcularından Hakan Ünsal Galatasaray’da en önemli Teknik Direktör adayının Fatih Terim olduğunu belirtti.
Hakan Ünsal konuyla ilgili olarak”Galatasaray için Riekerink birinci tercih değildi. Fakat şu dönemler için iyi bir seçim oldu. Sezon öncesinde en önemli alternatif Fatih Terim’di. Şimdi ne olur bilemiyorum. Galatasaray, Riekerink ile Bursaspor maçına çıkaracaktır. Galatasaray yenerse hoca bırakmaz. Zaten şu mali durumda devre arasına kadar gitmek istiyorlar. Fatih Terim’in Galatasaray’ı istemesi normal, istenmesi normal. Şartlar uygun olursa olur. Fatih hoca yabancı hocalara göre çok bütçe de istemeyecektir. Yönetimin şu anda hemen gelip olayları çözecek insana ihtiyacı var. Sorunları halletmek için bütün yollar Fatih hocaya çıkıyor” diye belirtti.
Hakan Ünsal Galatasaray’da özellikle Fenerbahçe maçıyla zirve yapan Selçuk İnan krizine de değindi.Ünsal: “ Şampiyonluk için varı ya da yokum , sürecine girmişken Galatasaray’ın Selçuk’u kaybedecek bir lüksü yok. Bursaspor maçı çok önemli. Yönetimin kaderini belirleyecek bir maç.Riekerink’in Selçuk İnan’ı derbide oynatmaması Advocaat’a, sizde Mehmet Topal yok oyunu dengeleyelim demektir” derken Selçuk İnan’ın Ayhan Akman’la yedek kulübesinde yaşadığı tartışma için ise “Yardımcı hoca sahada yardımcıdır. Ayhan burada Selçuk değişikliğinde Riekerink’i mi dövsün? yardımcı hocanın bir çizgisi vardır. O çizgi futbolcular için de geçerlidir. O çizgiyi geçersen  sana dur  derler. Ayhan’ın cevap vermesi normal.” diyerek Ayhan Akman’ı haklı buldu. 

Son Güncelleme: 26.11.2016 16:00
Yorumlar

Google+'da Paylaş