30 Kasım 2016 Çarşamba 08:48
Geçen Sene Yaşanan Talihsiz Olayı DickAdvocaat'a Yıldırım Anlattı
Fenerbahçe futbol takım kafilesi geçtiğimiz sezon yaşanan Fenerbahçe takım otobüsüne yönelik saldırı nedeniyle bu sene güvenlik önlemini daha da artırarak Rize’ye gitti. Olağanüstü denilebilecek bir güvenlik önlemi eşliğinde Rize’ye ilerleyen takım otobüsü geçen yıl saldırıya uğranılan yere geldiğinde Fenerbahçe Başkanı Azizi Yıldırım, Teknik Direktör DickAdvocaat'a 4 Nisan 2015 gecesi yaşanan talihsiz saldırıdan bahsetti.

 Olayı takip eden futbolseverler ve Fenerbahçelilerin de bildiği gibi 2014-2015 sezonunda Fenerbahçe, 4 Nisan 2015'te oynanan maçta Rizespor'u deplasmanda 5-1'lik skorla yenmiş; goller Mehmet Topuz, Sow (2), Webo ve Caner Erkin'den gelmişti. Takım otobüsü maç sonrası Rize'den Trabzon'a geçerken Sürmene İlçesi girişinde silahlı saldırıya uğramış, otobüs şoförü Ufuk Kıran ciddi şekilde yaralanmıştı. Kıran büyük bir kahramanlık örneği göstererek otobüsü kaza yapmadan yol kenarına çekebilmişti.

Fenerbahçe takım kafilesi Trabzon Havalimanından sonra otobüsle Rize’ye hareket ettiğinde o geceyi yaşayan futbolcularda o gece yaşananlar kötü bir anı olarak tekrar hatırlandı.

Hafızalarda kötü bir yer edinen 4 Nisan 2015 gecesi yaşanan bu saldırı anında en çok etkilenen ve büyük bir korku yaşayan futbolcular, yaşadıkları o korkunç geceyi yeni takım arkadaşlarına da anlattılar.

Takım kafilesi  kabus gecesinin yaşandığı Sürmene girişine geldiğinde otobüsten indi. Kafile ve Teknik Direktör DickAdvocaat’a Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım burada o gün yaşadıkları silahlı saldırı olayıyla ilgili bilgilendirdi.

Geçen sene yaşanan bu kötü olayın tekrar yaşanmaması içinÇaykur Rizespor deplasmanına önceki sezon yaşanan kurşunlanma olayı nedeniyle yoğun güvenlik önlemleri altında götürüldü.Takım otobüsü her zamankinden farklı olarak yoğun bir polis koruması altında tutuldu. 2014-2015 sezonunda Rize deplasmanından Trabzon'a dönüşte takım otobüsünün kurşunlanması nedeniyle kabus gibi bir dönem geçiren Sarı-Lacivertliler'in, benzer bir saldırıya maruz kalmaması için olağanüstü güvenlik önlemi alındı.

Son Güncelleme: 30.11.2016 17:16
Yorumlar

Google+'da Paylaş