12 Aralık 2016 Pazartesi 11:38
Galatasaray'lı Futbolcudan İddialara Jet Yanıt
Tugay Kerimoğlu için Galatasaray’dan alacaklarını icraya verdi diye basında çıkan haberler için Kerimoğlu’ndan bir açıklama geldi.
Haber’in yapıldığı radyoyu arayan ve bir açıklama yapan Kerimoğlu, olayın adliyelikle alakasının olmadığını ve para için kulübünü hiçbir şekilde icraya vermeyeceğini belirtti.

Basında yer alan “Tugay Kerimoğlu, Galatasaray’daki alacakları için icra takibi başlattı” haberleri Tugay Kerimoğlu’nu isyan ettirdi.208 bin TL'lik alacağı için Galatasaray’ı mahkemeye verdiği iddia edilen Tugay Kerimoğlu, söz konusu paranın 2-3 yıllık bir alacak olduğunu ancak bunun için icra falan göndermediğini belirtti. 

Kerimoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;'48 bin dolarlık bir tutar. İcra falan göndermedim. Giden kağıtTFF'ye bağlı Uyuşmazlık Çözüm Kurulu tarafından giden evrak. Adliyelik bir durum yok. TFF kurulları içerisinde çözülmesi gereken bir mesele. Bu hak ettiğim bir para ancak ben para için Galatasaray'ı icraya vermem. 700 bin euroyu bırakıp giderken tek kelime söylememiştim. O dönem bunlar hiç haber olmadı bunların haber olmasına çok üzüldüm' diye belirtti.

Tugay Kerimoğlu Galatasaray’dan alacağı para için iki-üç yıl beklediğini ve hiçbir girişimde bulunmadığını belirterek bu para için kulübü defalarca aradığını ancak kimsenin telefona çıkıp kendisine bir cevap vermediğini ifade ederek , 'paramla karakterimi ölçtürmem' dedi. O döneme ilişkin olarak üzüntüsünü de söyleyen Kerimoğlu, Mancini ile yolların ayrılmasının ardından kendisinin sözleşmesinin devam ettiğini ancak kulübün resmi sayfadan resmini kaldırdığını söyledi.

Galatasaray’da Türk yabancı ayrımının da olduğunu ifade eden Tugay Kerimoğlu “Sen bizim evladımızsın ayrımcılığından da vazgeçmemiz gerekir. Biz birileri gibi 2-3 milyon euro alarak gitmedik. Hakkımızı istedik. Böyle zamanlarda bizlere sahip çıkılmıyor. Birilerinin buna takip etmesi gerekiyor. Bundan böyle bende susmayıp hakkımı arayacağım.” diye konuştu.

Son Güncelleme: 12.12.2016 11:42
Yorumlar

Google+'da Paylaş