05 Ocak 2017 Perşembe 11:28
Galatasaray'ın Kanayan Yarası Sağ Bek Sonunda Bulundu
 Galatasaray yönetimi istenilen özellikteki sağbek oyuncuyu bir türlü bulamadı. Her sezon öncesi ya da devre arasında sürekli gündeme gelen sağbek futbolcu istikrarsızlığı ve akabinde başlayan arayışlar hep devam etti.

Galatasaray’da maçlar oynandıkça sağbekte sürekli bir çöküş ve açık yaşandı. Sağbek diye alınan oyunculardan hiç verim alınamadı. Hal böyle olunca her transfer döneminde Galatasaray’ın ilk öncelikli mevkisi sağbek oldu.  Galatasaray’da sağbekle ilgili olarak çok eskiye gitmeye gerek yok, Galatasaray sadece son 3 yılda sağ beke tam 6 transfer yaptı; toplamda 13 milyon 500 bin Euro, yani bugünün kuruyla 50 milyon lira bonservis bedeli ödedi. 

Fatih Terim’in üçüncü kez Galatasaray Teknik Direktörü olduğu dönemde sağbek arayışına giren ve sağ bek krizine Eboue ile çözüm bulan Galatasaray, Fildişi Sahilli futbolcu ile yollar ayrıldıktan sonra bu bölgeye bir türlü çare bulamadı. Yani Galatasaray’da bir çok oyuncu sağ bek için denendi, sağ bek diyerek birçok oyuncu alındı fakat hiçbiri bu bölgede dikiş tutturamadı ve bu mevki daha sonra hep Sabri Sarıoğlu’na kaldı.

Tabi Galatasaray bu aradan geçen üç yıl içerisinde sağ bek diye alınan fakat istenilen performansı gösteremeyince tekrar gönderdiği futbolculardan Veysel Sarı, Salih Dursun, Tarık Çamdal, Grosskreutz, Linnesve Cavanda’ya bonservis bedeli olarak toplamda 13 milyon 500 bin Euro, yani bugünün kuruyla 50 milyon lira ödeme yaptı.Ve bu futbolcuların yerinde daha sonra hep Sabri Sarıoğlu oynadı.
Sarı-kırmızılı yönetim bu devre arası döneminde de sağ bek almaya çalışıyor. Eğer Barcelona’dan Vidal’le anlaşma sağlanırsa, İspanyol oyuncu Aslan’ın yeni beki olacak. Camianın en büyük arzusu ise İspanyol yıldızın kaderinin bundan önceki sağ bekler Veysel Sarı, Salih Dursun, Tarık Çamdal, Grosskreutz, Linnes ya da Cavanda gibi olmasın diye çok dikkat edecek.

Son Güncelleme: 05.01.2017 11:32
Yorumlar

Google+'da Paylaş