30 Kasım 2016 Çarşamba 07:34
Galatasaray'da yeni kriz! Riekerink...
Sezon başından beri Galatasaray’da Teknik Direktör Jan OldeRiekerink ve bir futbolcunun katılımıyla yapılan basın toplantılarından Galatasaray yönetiminin ciddi şekilde rahatsızlık duydukları belirlendi.

Yöneticilerin basın tarafından eleştirildiği Galatasaray’da özel diye nitelendirilen bilgilerin dahi böyle bir toplantıda ortaya dökülmesi ve yine yöneticilerin ve Teknik Direktör Jan OldeRiekerink ‘in eleştirilerek futbolcuların gözünde küçük düşürüldüğü ve daha değersiz olabileceği endişesi nedeniyle ““Gazeteciyi gören futbolcu hocasına ne yapmaz ki!” düşüncesinin ağır bastığı ve bundan şiddetli rahatsızlık duyulduğu ifade edildi.

Galatasaray’da yöneticilerin teknik direktör Riekerink’i korumak için bu düşüncede olduğu belirlendi. Kararın basın toplantılarında sert eleştirilebilen ve her türlü soruya da muhatap kalabilen Hollandalı hocanın bu şekilde futbolcuların gözünde de değersiz hale gelebileceği kaygısından kaynaklandığı belirtildi. Bununla ilgili olarak duyulan rahatsızlıktan dolayı bir tedbirin gündeme gelebileceği öğrenildi.

Bursaspor maçı öncesi gün basın mensuplarının karşısına çıkan Selçuk İnan ve ardından Jan OldeRiekerink, hem Bursaspor maçıyla ilgili düşüncelerini dile getirmiş hem de gündeme dair konulara açıklık getirmişlerdi. Ancak özellikle Riekerink’in, basın toplantısında gelen sorular karşısında gerilmesi ve moralinin bozulması yönetimi de rahatsız etmişti.

Yeni sezonla birlikte hayata geçirilen Futbolcu ve Teknik Direktörün yer aldığı basın toplantısı Şampiyonlar ligi örnek alınarak uygulamaya konulmuştu fakat Galatasaray yönetiminin bu toplantılara hiçte sıcak bakmadığı moralli bir şekilde oturulan basın toplantısından moral bozularak ayrıldıkları belirtildi.

Duygusal olan Teknik Direktörlerin gergin geçen basın toplantılarından sıkıntılı ayrılmaları Galatasaraylı yöneticilerin kendi teknik direktörleri Riekerink’i korumak amacıyla böyle toplantılara karşı oldukları öğrenildi. Çünkü böyle toplantılar önceki toplantı sonu izlenimlerine bakılarak hiçte iç açıcı değil…
Böyle biten toplantılara bakan yöneticilerin  “Gazeteciyi gören futbolcu hocasına ne yapmaz ki!” diyerek Teknik Direktr’ün itibarını korumak istedikleri belirtildi.

Son Güncelleme: 30.11.2016 07:37
Yorumlar

Google+'da Paylaş