01 Aralık 2016 Perşembe 15:36
Galatasaray'da Teknik Direktör Değişikliği İlk Aday Fatih Terim

Galatasaray’da Riekerink’le tamam mı devam mı toplantısı…Sarı-Kırmızılı yönetim alınan Fenerbahçe yenilgisinin ardından özellikle taraftardan gelen eleştirileri de dikkate alarak Teknik direktör Jan OldeRiekerink’in durumunu bugünTT Arena’daki kulüp ofisinde yapılacak toplantıda görüşecek.

Galatasaray yönetimi  eğerTeknik direktör Jan OldeRiekerink ile devam etmeme kararı alırsa yerine Milli takımında başında olan eski hocası Fatih Terim’i düşünüyor.

Tecrübeli teknik direktör Fatih Terim’in Galatasaray’dan gelebilecek böyle bir teklife nasıl bir cevap vereceği doğrusu merak ediliyor..Spor Toto Süper ligde özellikle Galatasaray’ın Türk Telekom stadında oynadığı son iki karşılaşmayı da kaybetmesi ardından derbi de alınan mağlubiyet özellikle taraftarlara arasında Riekerink için “istifa etsin” sözleri daha da sıklaşmaya başladı. 

Öyle ki Galatasaray Teknik Direktörü Jan OldeRiekerink, Kadıköy’deki derbide kredisini tamamen tüketti. Fenerbahçe’ye yenilmek bir yana, takımın ortaya koyduğu ruhsuz futbol ve Hollandalı hocanın bitmek tükenmek bilmeyen kadro hatalarından bıkan Sarı-Kırmızılı yönetim, yeni teknik adam arayışlarına başladı. İşin başında yine futbol şube sorumlusu Levent Nazifoğlu var. Kulüp başkanı Dursun Özbek de bu konuda Nazifoğlu’na tam destek veriyor.

TT Arena’daki kulüp ofisinde bugün yapılacak olan yönetim kurulu toplantısında, Riekerink’in kaderinin oylanacağı öğrenildi. 53 yaşındaki çalıştırıcının yerine düşünülen isim ise şu an Milli Takımı da çalıştıran Fatih Terim…

Hatırlanacağı üzere Fatih Terim daha önce de kurtarıcı olarak Galatasaray’ın başına 3 kez geçmişti.Daha öncede Galatasaray’ın başına geçeceği gündeme gelen ve ılımlı mesajlar veren, gelebileceği tahmin edilen tecrübeli çalıştırıcınınsezon ortasında işler kötü giderken ateşten gömleği giymekte tereddüt edebileceği belirtiliyor. Öte yandan Fatih Terim’in Türk Milli Takımı’nın başına gelirken yapmış olduğu 7 yıllık bir kontratı bulunuyor.

Son Güncelleme: 01.12.2016 15:38
Yorumlar

Google+'da Paylaş