24 Kasım 2016 Perşembe 11:15
Galatasaray ve Fenerbahçe Derbisinden Sıcak Haberler
Galatasaray’da teknik direktör Jan OldeRiekerink Pazar günü Kadıköy’de Ülker stadında karşılaşacakları ezeli rakiplerine karşı sahaya süreceği 11’e bir türlü karar veremiyor.Kağıt üzeri 11’inde sürekli değişikliğe gittiği öğrenilen Riekerink’in bazı bölgeler için hangi futbolcuya ilk 11’de şans vereceğine henüz karar vermiş değil…

Hafta içerisinde yapılan antrenmanlarda 3’lü orta saha kurgusu üzerinde duran Hollandalı, son taktik idmanda Selçuk’u yedek soyundurdu. Tolga ve De Jong’lu orta sahayı deneyen Aslan’ın hocası, golcü ve stoper konusunda da hala kararsız.

Hafta başından beri Fenerbahçe’yi Kadıköy’de yenerek 17 yıllık hasrete son vermek üzere yüksek bir motivasyonla çalışmalarına devam eden Galatasaray’lı futbolcular hafta sonu derbiden zaferle ayrılmak istiyorlar.

Öte yandan teknik direktör Jan OldeRiekerink, ezeli rakibe karşı sahaya süreceği ilk 11’i sürekli değiştiriyor. Hollandalı çalıştırıcı hafta başından beri üzerinde durduğu 3’lü orta saha kurgusundan dünkü idmanda vazgeçti. Selçuk’u yedek soyunduran Riekerink, Tolga ve De Jong’lu orta saha kurgusunu denedi.

Orta sahayı Tolga ve De Jong’la tamamlamış gözüken Riekerink, bu sefer de santraforda kararsız kalmış gözüküyor. Podolski mi? Eren Derdiyok mu? bu isimlerde de karar veremeyen Hollandalı çalıştırıcının Podolski’yi dün yapılan idmanda oynatmaması akla acaba Ereni mi oynatacak sorusunu getirdi. Kafasında hep Eren Derdiyok’u kulübeye çekip, Poldi’yi sahaya sürmeyi planlayan Riekerink’inmaç saatine kadar kararını değiştirme ihtimalinin bulunduğu, hatta ikisini bir arada sahaya sürebileceği belirtiliyor.

Galatasaray’da teknik direktör Jan OldeRiekerink savunmada da yine karar verememiş gibi gözüküyor. Şu ana kadar oynanan maçlarda  yapılan savunma hatalarının derbide tekrarlanmasının da önüne geçmek için bir dizi çalışma yürüten Riekerink’in, stoperde Serdar Aziz’i kesin kadroda düşünürken yanına koyacağı diğer futbolcu için ise Hakan Balta ya da Semih Kaya’dan birinde karar kılacak…

Son Güncelleme: 24.11.2016 11:18
Yorumlar

Google+'da Paylaş