12 Aralık 2016 Pazartesi 15:30
Galatasaray Dolar Kurbanı Oldu
Son günlerde tüm dünyada olduğu  gibi Türkiye’de de döviz kurlarının artmasından futbol kulüpleri de etkilendi. Kur artışından etkilenen kulüplerin başında belki de Galatasaray geliyor.Kur farkları dolayısıyla yaniTürk Lirası'nın Dolar ve Euro karşısında değer kaybı yaşaması, Galatasaray'ın 2016 yılı bütçesine  40 milyon TL zarar verdi.

Fakat Galatasaray futbol kulübünün son haftalarda kötü futbol oynaması, taraftarın ve yönetimin beklediği performansın sergilenememesi, yaşanan puan kayıpları nedeniyle belli mevkilere takviye yapılmasını doğurdu. Bu vasat futbol nedeniyle daha birkaç hafta öncesinde en az iki transfer yapılacağının duyurulması ve hemen ardından piyasalarda yaşanan kur artışları nedeniyle Galatasaray bütçe dengesini yeniden gözden geçirmek durumunda kaldı.

Zira  2 aylık kur artışı döneminde Galatasaray'ın 2016 yılı bütçe zararı 40 milyon TL olumsuz etkilendi. Bununla birlikte UEFA'nın yakın kontrolü altında bulunan Sarı Kırmızılı kulüp, devre arası transferi için nasıl bir çözüm üreteceği de henüz bilinmiyor. Uzun süredir futbolcuların alacaklarını ödeyemeyen Sarı Kırmızılı kulüp, devre arasında transfer yapılması durumunda futbolcuların bu duruma tepki vermesinden de çekiniyor.

Galatasaray’ın devre arası transfer meselesini halledebilmesi için alternatif çözüm yolu olarak futbolcu göndermesi gerekiyor. Uzun süredir devre arasında kulüpten gönderileceği belirtilen Kamerunlu oyuncusu Chedjou eğer satılırsa Galatasaray transfer yapma şansı bulacak.Galatasaray şuan Chedjou’nun sözleşmesini uzatmıyor.Bunu bilen futbolcunun menajerininbir süredir Çin kulüpleri ile görüştüğü ve oyuncusuna kulüp aradığı bildirildi. Chedjou'nun ayrılması durumunda Galatasaray düşük bir bonservis geliri elde ettiği gibi, yarım sezonluk alacağı olan 1 milyon euroda kasasından çıkmamış olacak.

Transferde yönetim birinci dereceden etkiliyken son haftalardaki futbolunun olumsuz görüntüsü Yönetim ile teknik direktör Riekerink arasındaki iletişimi de sınırlamış durumda. Takımın kötü futbolu sonrasında Riekerink'in devre arası transferi konusunda ısrarcı olamadığı gibi, transfere karışamaz hale getirirken yönetimin devre arası yapılması düşünülen transferi Riekerink’ten habersiz yürütüyor…

Son Güncelleme: 12.12.2016 15:32
Yorumlar

Google+'da Paylaş