05 Ocak 2017 Perşembe 10:06
Galatasaray Ahmet Çalık'ı Renklerine Katıyor
 Galatasaray’ın Osmanlıspor deplasmanında savunmadaki başarılı ismi Serdar Aziz'in sakatlanması ve en az 3 ay sahalardan uzak kalacak olması Sarı-kırmızılıların stoper arayışlarına hız vermesine neden oldu. Bu maksatla Galatasaray Gençlerbirliği’nin Genç ve başarılı stoperi Ahmet Çalık’ı önce gündemine aldı ve daha sonra da iki kulübün yetkilileri bu transferin gerçekleşmesi adına görüşmelere başladı.

Bu açığını kapatmak isteyen Galatasaray devre arası transfer döneminde takıma stoper takviyesi yapmayı düşünen Galatasaray, Gençlerbirliği'nin başarılı stoper Ahmet Çalık için girişimlerde bulunuyor. Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'da Ahmet Çalık'ın Galatasaray'a transferi hakkında basında çıkan ve kendilerine yansıyan şekliyle konuya ilişkin olarak konuştu.

Bir radyo programına konuşan Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, Galatasaray’ın Ahmet Çalık’ı istemesi ile ilgili ortaya çıkan transfer haberleri için, parayı veren düdüğü çalar diyerek futbolcunun transferi için kendi transfer komitesi ile durumu müzakere edeceklerini kulübün menfaati için hangi rakam uygunsa ona göre sarı-Kırmızılı yöneticilerle bir araya geleceklerini söyledi.
Galatasaray’da ise durum biraz farklı boyutta ilerliyor. Zira Osmanlıspor maçında Serdar Aziz'in sakatlanması ve en az 3 ay sahalardan uzak kalacak olması Galatasaray'ın stoper arayışlarına hız vermesine neden oldu. Fair Play sebebiyle pahalı transflerden kaçınan sarı kırmızılı kulüp Gençlerbirliği'nde gösterdiği performansla takdir toplayan Ahmet Çalık için Gençlerbirliği'ne 1,2 milyon euro bonservis bedeli teklif etti. 

 Ahmet Çalık'ın da sarı kırmızılı kulüpte forma giymek istediği öğrenilirken, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav’ın Galatasaray’ın teklifte bulunduğu 1,2 milyon dolar teklifi çok az bulduğu ve Ahmet Çalık’ın bonservis bedelinin 5 milyon dolar olduğunu bu parayı getiren hangi kulüp olursa olsun düdüğü çalacağını belirtti.
Futbolcunun transferi ile ilgili yakın zamanda iki kulüp arasında görüşmelerin süreceği belirtiliyor.

Son Güncelleme: 05.01.2017 10:08
Yorumlar

Google+'da Paylaş