26 Kasım 2016 Cumartesi 00:12
Fenerbahçe Beşiktaş maçı seyircisiz mi oynanacak?

Disipline sevkedilen Fenerbahçe cenahında Beşiktaş’la Ülker stadında oynanacak maçın bilet satışları da durduruldu.

Lige çok kötü bir başlangıç yaparak, ilk 3 maçında sadece 1 puan alabilen ancak oynadığı son 8 maçının 6’sını kazanıp 2’sinde berabere kalarak şuana dek 21 puan toplayıp puan cetvelinde 3.sıraya yükselen Fenerbahçe’de özellikle Galatasaray derbisinde elde edilen 2-0 galibiyet ve puan  cetvelinde Galatasaray’ın üzerine çıkılması camiada büyük s evince neden oldu. Fakat sarı-lacivertli takımın sevinci henüz bitmemişti ki PFDK’dan kötü haber geldi.

TFF'den yapılan Disiplin sevkleri açıklaması ise şu şekilde:

Fenerbahçe a.ş kulübü'nün 20.11.2016 tarihinde oynanan Fenerbahçe a.ş.-Galatasaray a.ş Spor Toto Süper  lig Turgay Şeren sezonu müsabakasındaki "merdiven boşluklarının boş bırakılmaması" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 49. maddesi ve "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle futbol disiplin talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,

Fenerbahçe a.ş kulübünün görevlilerinden Hüseyin Dumlupınar'ın aynı müsabakadaki "saldırısı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 44. maddesi uyarınca 22.11.2016 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir. diye açıklama geldi.

PFDK’nın yapmış olduğu bu açıklamadan sonra Fenerbahçe tarafından da karşı bir açıklama yapıldı.

Fenerbahçe’ye, "kötü ve çirkin tezahürat" ile birlikte "merdiven boşluklarının dolu olması" sebebiyle disiplin'e sevk edilirken Fenerbahce.org'dan konuyla ilgili yapılan açıklamada iki hafta sonra oynanacak olan Beşiktaş derbisinin bilet satışlarının da durdurulduğu açıklandı.

Fenerbahce.org'dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

 “ Kadıköy Ülker stadında 20.11.2016 tarihinde oynanan Fenerbahçe - Galatasaray müsabakası sonrasında kulübümüz "Çirkin ve kötü tezahürat" sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu tarafından, Futbol Disiplin Talimatı'nın 53.maddesi tahtında PFDK'ya sevk edilmiştir.

Hukuk Kurulumuz, konuyla ilgili gerekli yazılı savunmayı yapacak olmakla birlikte, PFDK'nın vereceği karara kadar Fenerbahçe - Beşiktaş maçının bilet satışı durdurulmuştur.

 PFDK'nın vereceği karar sonrasında kulübümüz tarafından bilet satışı hususunda yeni açıklama yapılacaktır. Bu ana kadar bilet satın alan taraftarlarımız, verilecek karar sonrasında herhangi bir hak kaybına uğramayacak, duruma uygun şekilde gerekirse Passolig kartlarına geri yükleme yapılacaktır.”denildi.

 

Son Güncelleme: 26.11.2016 00:14
Yorumlar

Google+'da Paylaş