05 Ocak 2017 Perşembe 09:50
Fener Öyle Bir Transfer Yaptı ki Taş Üstünde Taş Kalmayacak
Öncelikli olarak orta sahaya takviye yapmayı hedefleyen Fenerbahçe’de devre arası yaklaşırken transfer çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor.

Fenerbahçe Teknik Direktörü DickAdvocaat’ın sezon başından bu yana istediği iki yönlü diye tarif edilen futbolcunun 8,5 numara diye isimlendirildiği belirtildi. Devre arası transfer döneminde Fenerbahçe’nin aranan bu futbolcuyu bulup transfer edeceği ve yapılan bu takviye için herkes şaşıracak denildiği belirtiliyor.

Transfer hususunda UEFA’dan gelen kısıtlama haricinde transfer için herhangi bir engeli bulunmayan Fenerbahçe’de bonservisiyle transferden ziyade kiralama yöntemi devreye sokulacak.
Fenerbahçe yönetiminden takımı bir üst seviyeye taşımak için orta sahaya transfer isteyen Teknik Direktör DickAdvocaat’ın bu isteğine yönetimin üst düzey, kendini ispatlamış, hemen uyum sağlayabilecek ve takımın önemli parçalarından biri olacak oyuncu transfer edeceği belirtiliyor.Şu an için herhangi bir isim zikredilmese de teknik heyet ve yönetim, orta saha transferinin şampiyonluğun anahtarı olduğunu düşünüyor. Bu nedenle Advocaat’ın ısrarla istediği ‘8.5 numara’ yani oyunu iki yönlü oynayan ve takıma sürat kazandıracak üst düzey isimlerle temasa geçildi.

Sezonun ilk yarısında orta sahada top dağıtacak defans ve hücum hattı arasındaki bağlantıyı sağlayacak üst düzey, kendini ispatlamış, takıma hemen adapte olabilecek ve takımın önemli parçalarından biri olacak oyuncu arayışını hızlı bir şekilde sürdürüyor.
Kamuoyuna transfer edilecek futbolcu için herkes şaşıracak ifadesini sıkça kullanan Fenerbahçe yönetiminin 8,5 numara ifadesinin üzerinde de basa basa duruyor. Fenerbahçe yönetimi  alınacak oyuncunun iki yönlü oynayabilen ve takıma sürat kazandırabilecek, üst düzey futbolcular üzerinde dururken gelen haberler arasında isim yapmış böyle bir oyuncu ile de prensipte anlaştığı ifade ediliyor. Ancak şu an için bu transferin gerçekleşmesi için UEFA’nın transfer kısıtlaması bir engel gibi görünse de kiralama yoluyla bu durumun aşılacağı belirtiliyor.

Son Güncelleme: 05.01.2017 09:52
Yorumlar

Google+'da Paylaş