03 Ekim 2016 Pazartesi 09:05
Eski futbolcu Kamerunlu Rigobert Song felç geçirdi
 
Daha önce Galatasaray ve Trabzonspor formaları giyen Rigobert Song’dan kötü bir haber geldi. Afrika basınında yer alan habere göre 40 yaşında olan Song’un evinde beyin kanamasına bağlı felç geçirdiği ve hemen yoğun bakıma alındığı belirtildi.
Hastaneye kaldırılan Rigobert Song’un durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi. Eski kulüpleri olan Galatasaray ve Trabzonspor’dan geçmiş olsun mesajları da geldi. İşte o mesajlar;

Galatasaray
“ Yoğun bakımda olan eski oyuncumuz Rigobert Song’a acil şifalar dileriz. Kalbimiz seninle Afrika Aslanı.”
Trabzonspor
“Rahatsızlığı nedeniyle yoğun bakımda tedavi altına alınan eski futbolcumuz Rigobert Song’un bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ederiz.”

Rigobert Song kimdir?
1 Temmuz 1976 tarihinde dünyaya gelen Rigobert Song Kamerun futbol tarihinin en kariyerli isimlerinden bir tanesidir. Kariyerinde bir çok takımı barındıran Song metz, Salemitana, Liverpool, West Ham United, Köln gibi takımların ardından 2004-2008 yılları arasında Galatasaray’da 118 maça çıkmış ve 4 gol kaydetmiştir.
2008-2010 yılları arasında Galatasaray’dan ayrıldıktan sonra Trabzonspor’da forma giyen Song burada da 46 maça çıkmıştır. Song Milli takım kariyeri ile birlikte toplam 564 maça çıkıp 16 gol kaydetmiştir.
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş