04 Aralık 2016 Pazar 21:17
Cenk Tosun'a Taaa Uzaklardan Talip Var
Beşiktaş’ın başarılı forveti Cenk Tosun’un yükselen form grafiği ve son maçlarda attığı güzel goller futbolcunun taliplerini artırıyor.Premier Lig ekiplerinden Norwich City geçtiğimiz sezon siyah-beyazlı golcü için Beşiktaş’a 10 milyon euro bonservis bedeli teklif etmişti.Bu kez de Manchester City kulübüne bağlı scout ekibinin, Oğuzhan Özyakup için geldiği Vodafone Arena’daki Benfica maçında Cenk Tosun’a hayran kaldıkları ortaya çıktı.

Zira Benfica maçında voleyle attığı nefis gol ve maçın genelinde gösterdiği müthiş performansla tarihi geri dönüşün fitilini ateşleyen Cenk Tosun’u çok beğenen İngiliz scout ekibinin sezon sonuna kadar Beşiktaş’ın maçlarını izleyerek futbolcu hakkında rapor hazırlayacağı belirtildi.

Vincent Aboubakar ve Ömer Şişmanoğlu ile birlikte Beşiktaş’ta forvet hattının yükünü taşıyan Cenk Tosun bir kez daha İngiliz kulüplerinin radarına takıldı.   
Şampiyonlar liginde Vodafone Arenada Beşiktaş-Benficamaçında  OğuzhanÖzyakup’u izlemek için gelen Manchester City’ye bağlı scout ekibinin Cenk Tosun’a hayran kaldığı ortaya çıktı. İngiliz ekibiManchester City’liyetkililerin  sezon sonuna kadar siyah-beyazlı takımın tüm maçlarını takip ederek futbolcular hakkında karar verecekleri öğrenildi.

UEFA Şampiyonlar liginde Beşiktaş’ın Benfica ile Vodafone Arena’da yaptığı maçta Oğuzhan Özyakup’u izlemek için gelen Manchester City’ye bağlı scout ekibi sezon sonuna kadar futbolcuyu izleme kararı aldı. Keza İngiltere’de Arsenal deneyimi bulunan Oğuzhan Özyakup’u bir süredir yakından takip eden ve bu oyuncuyu da Cenk Tosun ile birlikte sezon sonuna kadar izleyecek olan Manchester City’nin yanı sıra tam 30 kulüp temsilcisinin 3-3 biten Benfica maçını seyrettiği açıklandı. Futbolcularının izlenmesi konusunda epey deneyim kazanan Beşiktaş yönetimi yine Beşiktaş –Benfica karşılaşması için de dünyanın sayılı scoutlarını davet etti.

Scoutları Beşiktaş’ın maçlarına davet ederek yeni bir pazarlama stratejisi geliştiren siyah-beyazlı yönetim bu sistem sayesinde DembaBa, Ersan Gülüm, Gökhan Töre ve Atınç Nukan gibi oyuncularından kasasına epey miktarda para girmişti.

Son Güncelleme: 04.12.2016 21:43
Yorumlar

Google+'da Paylaş