01 Şubat 2017 Çarşamba 00:09
Bursaspor Yola Mutlu Topçuyla Devam Etme Kararım Aldı
Hiç beklenmedik bir anda teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile yollarını ayıran Bursaspor’da deneyimli teknik adam ile yolların ayrılmasının gerekçesi olarak Bursaspor Kulübü İkinci Başkanı Ali Ademoğlu şöyle konuşmuştu; Ademoğlu Hamza hocaya kapılarının her zaman açık olduğunu, kulüpten güzel anılarla ayrıldığını, örnek ve saygın bir davranış sergilediğini ve maddi meseleleri hiçbir zaman ön planda tutmadığını ancak futbolda tabelanın da çok önemli olduğunu takım olarak Gençlerbirliği, Trabzonspor, Adanaspor mağlubiyetlerinin olduğunu ondan sonra da başarısızlıktaki en büyük sorumlunun kendisi olduğunu ve ayrılmak istediğini belirterek ayrılmak istediğini söyledi. Futbolda her türlü aksiyonun olduğunu ve Hamza hocanın yaptığı da bu aksiyonlardan biriydi diyerek kendilerinin Hamza hocayı çok sevdiklerini ve Türk futbolunun onun gibi tecrübeli bir hocaya ihtiyacı olduğunu belirterek yeni teknik direktörün arayışı içerisinde olduklarını ve tez zamanda takımın başına bir ismi getireceklerini belirtmişti.

İşte yapılan bu arayışlar neticesinde Bursaspor ilk olarak, Bundesliga 2'de Kaiserslautern'i çalıştıran Tayfun Korkut'la görüşen yeşil beyazlı takımın yöneticileri, genç teknik adamla anlaşma sağlayamadı. Ardından Mutlu Topçu'ya yönelen Timsah, 46 yaşındaki teknik adamla anlaşma sağladı. Bursaspor, yeni teknik direktörünü resmi internet sitesinden yapmış olduğu açıklama ile duyurdu. 

Bursaspor kulübünden yapılan açıklama şöyle; bir süredir Bursaspor menfaatlerini gözeterek yapmış olduğumuz görüşmeler ve değerlendirmeler neticesinde Teknik Direktörlük konusunda kararımızı vermiş bulunuyoruz. İhtiyacımız olan aidiyet ve Bursaspor geleneklerine hakim bir ekip ile futbol takımımızın yönetimini sayın Mutlu Topçu'ya emanet ediyoruz. Mutlu Hocamızın yardımcısı olarak da ülkemizin ilk prolisans sahibi antrenörlerinden Gökhan Geylani görev yapacak. Ayrıca tüm camianın sevgisini kazanmış olan Ivan  Ergiç'de yeni oluşumda yer alma teklifimizi kabul etmiştir diye açıklama da bulunuldu.

Son Güncelleme: 01.02.2017 00:13
Yorumlar

Google+'da Paylaş