15 Aralık 2016 Perşembe 13:40
Beşiktaş Kupa Maçının Gelirlerini Şehit Ailelerine Bağışlayacak
 Hafta sonunda Cumartesi akşamı Vodafone Arena stadında oynanan Beşiktaş-Bursaspor maçından hemen sonra stadın çıkış kapısına yakın bir yerde ve maslak parkı yanında teröristler tarafından bombalı eylemler gerçekleştirilmiş ve bu  patlamalar neticesinde 37 polis ve 7 sivil toplam 44 kişi şehit olurken 155 kişi de yaralanmıştı.

Yaşanan bu elim olay sonrası başta spor camiası olmak üzere tüm millet olarak yapanlara lanet yağdırılırken şehit ve yaralı ailelere de destekler aralıksız devam ediyor.

Beşiktaş kulübü şehit ailelerine destek olması amacıyla onlara yardımcı olmaya yönelik olarak bir dizi jestler yapma kararı aldı. İlk icraat yada jest olarak Vodafone Arena Stadı'nda bulunan Kartal Yuvası çalışanı Tunç Uncu'nun adının mağazaya verilmesi kararlaştırıldı. Ayrıca maddi yönden zayıf olan ailesine de taraftarlar tarafından yardım kampanyası başlatıldı.

Bu jestin yanı sıra Vodafone Arena saldırısındaki tüm şehitlerin ailelerine yardım ulaştırmak amacı ile bu çarşamba oynanacak olan kupa maçının gelirlerinin tamamı bağışlanacak. Ziraat Türkiye Kupası mücadelesinde Kayserispor'uVodafone Arena Stadı'nda konuk edecek Kartal, tüm kombineleri iptal etti. Açıklama yapan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, öncelikle kulüp olarak yaşanan hain saldırıyı lanetlediklerini ifade ederken inşallah bundan sonra millet olarak bir daha böyle üzücü olaylar yaşamayız dedi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Ziraat Türkiye kupasında karşılaşacakları Kayserispor maçının tüm gelirlerini şehit yakınlarına bağışlayacaklarını ifade ederken bu maç için kombineleri iptal ettiklerini ve herkesin maça gelmesini ve gelirken de bilet alıp ücretlerini ödeyerek gelmesini istediklerini söyledi. Beşiktaş kulübü bu sezon şimdiye kadar stadı en çok dolu takım olurken Başkan Orman Kayserispor maçında da buna güvenerek bu kararı aldıklarını ve taraftarlarının bu çağrıya sessiz kalmayacağını bekliyor. Beşiktaş kulübü ilerleyen günlerde şehit yakınları için farklı kampanyalar yapmayı da planlıyor.

Son Güncelleme: 15.12.2016 13:43
Yorumlar

Google+'da Paylaş