12 Aralık 2016 Pazartesi 15:32
Aziz Yıldırım'dan Olay Açıklamaya Yanıt Gecikmedi
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım gündeme damga vuran, “Obradovic’in milli takımı da çalıştırmasını isterim” sözleriyle ilgili  tekrar açıklama yaptı: Öyle demek istemedim.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, önceki gün yapmış olduğu basın toplantısında, “Obradovic’i milli takım coachu olarak görmek isterdim” sözleriyle gündeme damgasını vurmuştu. Fakat Aziz Yıldırım daha sonra yeni bir açıklama yaparak o sözlerine açıklık getirdi. 

Başkan Yıldırım, sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyleyerek, “Obradovic, dünyanın en iyilerinden biri. Federasyon ona danışsın, faydalansın. Ben bunu demek istedim” diyerek sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “ Ben öyle demek istemedim. Obradovic, dünyanın en iyi coachlarından biri. Basketbol Federasyonu da ondan faydalanmalı. Basketbola hizmet edenlere, sana, bana herkese gelip sorsunlar, danışsınlar. Bunu demek istedim. Yoksa bu yoğun dönemde hem milli takım, hem kulüp takımı çalıştırmanın zor olduğunu biliyorum” diyerek kendilerinde baş antrenör olarak çalışan birisinin aynı anda milli takımda da görev almasını ben de istemem” diye ifade etti.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Salı günü ZeljkoObradoviç’in 3 yıllık imza töreninde konuşmuş ve şunları söylemişti:”Bugün Türkiye’de olmayan hadiselerden birine imza atıyoruz. Basketbolda tarihi bir insan olan Obradovic ile yeni sözleşme imzalıyoruz. Kendisi ile bu imzayı kalplerde atmıştık, bugün de resmiyete döküyoruz. Obradovic, basketbolda tarih olan bir insan, kişiliği ve karakteri çok düzgün bir insan.

Oynanan basketbolun dünya çapında seyredilmesini, salonların dolmasını sağlayan biri. Birlikte inşallah daha da büyüyeceğiz. Geçen hafta oynadığımız Real Madrid maçı 200 ülkede canlı gösterildi. Bunun bir maddi karşılığı olmaz. Geçen yıl Euroleauge’de 2. olduk. Umarım bu sene İstanbul’da oynanacak olan Final-Four’a kalıp bu sefer taraftarımızın önünde kupayı kazanırız.” diye belirtmişti.

Son Güncelleme: 12.12.2016 15:36
Yorumlar

Google+'da Paylaş