12 Aralık 2016 Pazartesi 11:52
Arda Turan'dan Görülmemiş Performans
Barcelona'nın Şampiyonlar Ligi'nde BorussiaMönchengladbach'ı 4-0 mağlup ettiği maçta 3 gol ve 1 asistlik performans sergileyen Arda geçtiğimiz hafta sonu oynanan Real Madrid karşısında oynadığı kötü oyun nedeniyle hakkındaki acımasız eleştirilere de bir bakıma cevap vermiş oldu.

Şampiyonlar Liginde BorussiaMönchengladbach'a 3 gol atarak hattrick yapan ve bir golünde asistini veren Arda Turan yine de  Real Madrid'e yakın yayın organları tarafından  milli futbolcumuz eleştirildi.

Ancak BorussiaMönchengladbach maçında maça ve geceye damga vuran Arda Turan İspanyol basınında manşet oldu. Barcelona'nın Şampiyonlar Ligi'nde BorussiaMönchengladbach'ı 4-0 mağlup ettiği maçta 3 gol ve 1 asistlik performans sergileyen Arda böylece hakkında çıkan iddialara sahada cevap vermiş oldu.

Geceye damga vuran Arda Turan Madrid basınında geniş yer buldu. Madrid basının da Real Madrid’e yakınlığıyla bilinen ve Milli futbolcumuz Arda Turan hakkında sürekli olumsuz iddialara ve haberlere imza atan Marca Gazetesi Milli Futbolcunun 3 gollük performansının ardından "El TurcoMönchengladbach'a hat- trick yaptı" manşetini attı. 

Fakat Marca gazetesi Arda Turan hakkında olumsuz yazma tavrından da vazgeçmeyerek eleştirel yazılarını sürdürdü. Gazete "Barcelonalıların Arda Turan'ın Real Madrid maçında yaptığı son dakika faulünü kolay kolay unutamayacak ama şöyle bir gerçek var ki dün gece Arda'nın gösterdiği performansta kolay unutulamayacak. Türk oyuncunun 3 gollük performansı belki Catalan Kulübü için çok tarihi değil ama kendisinin bu performansa çok ihtiyacı vardı" diye yazmaktan çekinmedi.

Diğer bir Madrid gazetesi AS ise "Arda golle özür diliyor"  manşetini attı. Gazetemilli oyuncunun yapmış olduğu hat-trick ile Türk futbol tarihine de geçtiğini çünkü Şampiyonlar Ligi'nde yabancı takım forması ile ilk hat-trick yapan Türk oyuncu olduğunu da yazdı.

El Mundo Gazetesi "Arda özrünü kazandı" manşetini atarken, Sport gazetesi ise Arda’lı bir karikatür yayınlarken "Barça, Arda Turan'ın hat-trick'i ile tekrardan gülmeye başladı" manşetini attı.
El Pais Gazetesi de,  "Arda, BorussiaMönchengladbach'a acımadı" manşetini atarken ada basınının konusu tamamen Arda Turan oldu.

Son Güncelleme: 12.12.2016 11:55
Yorumlar

Google+'da Paylaş