10 Aralık 2016 Cumartesi 18:30
Akyazı Arena ne zaman açılacak ilk maç kiminle oynanacak?
Ülkemizin en önemli spor kulüplerinden birisi olan Trabzonspor, yeni stadına kavuşmak için gün sayıyor. Basında yer alan haberlere göre stadın 11.haftada açılacağı konuşuluyordu. Fakat stadın açılışı gecikti.

Trabzonspor takımının yeni stadyumu olacak olan Akyazı Arena’nın açılışının 18 Aralıkta yapılacağı konuşuluyor. Konu hakkında yapılan açıklamada Vali Yücel Yavuz’da yer aldı.

Valilik A Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya başkanlık eden Vali Yücel Yavuz, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Birdal Öztürk, Trabzonspor’un Medya İletişim Genel Müdür Yardımcısı Ulaş Demir ve birçok temsilci katıldı.


Basına yapılan açıklamada Akyazı Stadı’nın açılış tarihi 18 Aralık olarak planlandığı belirtildi. Vali Yavuz, toplantıda statta yapılan ve yapılması planlanan çalışmalardan bahsetti.

Akyazı stadının 18 Aralık tarihinde tamamlanması halinde ligde Trabzonspor ilk maçını bu statta Fenerbahçe ile oynamış olacak. Trabzonspor Fenerbahçe karşılaşması ile stadın açılışı gerçekleşebilir.

Türkiye’de ilk kez deniz yüzeyi doldurularak inşa edilen stadı olan Akyazı Stadının temelleri 24 Kasım 2013 tarihinde atılmıştı. Stadın kapasitesi 41 bin 61 kişi olacak şekilde planlandı. Gece gündüz yoğun bir inşaat çalışması ile hazırlanan stat son derece teknolojik ve modern özelliklere sahip olacak.

Hibrit çim yerleştirme çalışmalarının da başlanacağı açıklanan Akyazı Stadı yeni nesil stadyumlar arasında en çok konuşulacaklar arasında yer alabilir. Trabzonspor’un yeni stadı büyük bir olasılıkla Fenerbahçe karşılaşması ile açılacak.

 

Son Güncelleme: 10.12.2016 18:30
Yorumlar

Google+'da Paylaş