25 Kasım 2016 Cuma 23:55
Advocaat’ın transfer istekleri

Geçen sezon ki kadrosunda bulunan özellikle yabancı birçok futbolcu ile de yolların ayrılması önceki sezonda kiralık olarak verilen futbolcuların geri dönmesinden dolayı Fenerbahçe takım görüntüsünden çok uzaklaşmıştı.

İşte böyle bir dönemde Fenerbahçe yönetimi Hollandalı çalıştırıcı Dick Advocaat ile anlaşmaya vardı. Dick Advocaat için Fenerbahçe macerası pek de istediği gibi başlamadı. Ancak Hollandalı çalıştırıcı tecrübesini ve kalitesini konuşturarak takımı istediği seviyeye yaklaştırdı. Sarı-Lacivertliler yeniden tüm kulvarlarda iddialı hale geldi. Deneyimli çalıştırıcı böylece ilk hedefine ulaşmış oldu.

Önümüzdeki yıl Şampiyonlar Ligi için çok kaliteli bir takım kurmak isteyen Dick Advocaat’ın yönetimden talep ettiği isimler dudak uçuklattı. Daha önce, “Mata’yı alalım” diyen Advocaat’ın son gözdesinin ise  Southampton’lı Van Dijk olduğu belirlendi.

Hollandalı deneyimli teknik adam, şimdiden önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olacak bir takım yaratmak için de yoğun mesai harcıyor. Ancak Advocaat’ın yönetimden istediği isimlerin transferi hiç de kolay gözükmüyor.

Fenerbahçe’de Dick Advocaat sezon başından beri orta sahaya dikkat çekerek bu takımda 10 numara eksik diyordu. Bu doğrultuda ve her fırsatta belirttiği ofansif orta saha transferi yapılmasını istemesi….

 

 Advocaat ve yönetim bu konuda hemfikir. Ancak Hollandalı teknik adam, ‘günü kurtaracak’ bir takviye değil, takıma seviye atlatacak bir transfer yapılmasını istiyor. Advocaat, yöneticilerle bu konuda yaptığı görüşmede, “Bizim sorunlarımızı çözecek, oyun sistemimize en uygun 10 numara, Juan Mata. Eğer alabiliyorsak mutlaka onu kadromuza katmalıyız. Devre arasında gelmesi şart değil. Gerekirse sezon sonunda bu transferi gerçekleştirelim” sözleriyle görüş belirtti. İspanyol oyuncunun ocak ayında alınması çok zor gözükürken gerekirse ara transfer döneminde kiralama yoluyla geçici bir ismi kadroya katmak isterlerken sezon sonunda ise Mata için tüm imkanların seferber edileceği öğrenildi.

 

Son Güncelleme: 25.11.2016 23:56
Yorumlar

Google+'da Paylaş