11 Kasım 2016 Cuma 19:57
2016 Vodafone 38 İstanbul Maratonu Ne Zaman Saat Kaçta?

2016 Vodafone 38 İstanbul Maratonu hangi tarihte saat kaçta? 2016 Avrasya Maratonu ile ilgili merak edilen detaylar e program hakkında bilgiler açıklandı .Vodafone İstanbul Maratonu tanıtım toplantısı Çırağan Sarayı'nda gerçekleşti.İşte konu ile ilgili merak edilen detaylar sizler için haberimizde aktarılmıştır.

Vodafone'un düzenlediği Avrasya Maratonu olarak bildiğimiz İstanbul Maratonu hakkında rogram açıklaması yapıldı. Vodafone İstanbul Maratonu hangi gün saat kaçta yapılacak merak edilirken Vodafone 38 İstanbul Maratonu tanıtım toplantısı Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirildi .2016 Avrasya Maratonu ne zaman koşulacak maraton hangi gün gerçekleştirilecek, saat kaçta başlayacak sorularının cevabını arıyorsanız doğru sayfadasınız...

Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirilen Vodafone 38 İstanbul Maratonu basın toplantısında, toplantıya  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, Vodafone İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk ve Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar da katıldı.

MARATON 13 KASIM'DA YAPILACAK

İstanbul Maratonu’nun Türkiye’nin en büyük organizasyonu olduğunu söyleyen Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, “‘Kadına şiddete hayır’ sloganıyla geçen sene düzenlenmişti. 15 Temmuz’da bütün dünyaya ülkemizin bölünemeyeceğini ilan ettik. Bize bıraktığı derin izler var. Bundan dolayı İstanbul Büyükşehir Başkanı Kadir Topbaş’ın isteğiyle 13 Kasım’daki organizasyon ’15 Temmuz şehitlerimizi anıyoruz’ sloganıyla koşulacak. İstanbul Maratonu’nun halk koşu var, 8 km koşuluyor. Onu da ‘Kahramanlar Koşusu’ adıyla düzenleyeceğiz. Yeşil maraton unvanımız devam ediyor. Maraton hatıra ormanını bu sene genişlettik. Parkur güzergahımız sabah 7.00’den 14.30’a kadar kapalı olacak. 9 bin kişi ile bu maratonu yönetiyoruz. Fuarı alanını bu sene büyüktük. Herkesi fuar alanına bekliyoruz” dedi.
Çintimar: “Maratonun İstanbul ile birleşiyor olması bizim için önemli”

Maratonun önemine dikkat çeken Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, “Maratonlar ve yol koşuları halkın seyirci olmadan katılabileceği bir spor branşıdır. Bunun da İstanbul ile birleşiyor olması, atletizm camiası olarak önemli bir olay. Bu sene 38. kez düzenliyoruz. Londra’dan 2 yıl önde. Bu yıl maratonu izlemek için Akdeniz Atletizm Federasyonları Başkanları ve IAAF yöneticileri de gelecekler. Maraton fuarı ilklerin fuarı oldu. Bir çekim merkezi oldu” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Google+'da Paylaş