08 Kasım 2016 Salı 12:08
Milyonların Merakla Beklediği Meral Akşener Davası Sonuçlandı

Meral Akşener’e "kaset iddiasıyla hakaret" davası sonuçlandı.Merak Akşener’e “kaset iddiasıyla hakaret “davasında mahkeme iddiayı  bir televizyon programında ortaya attıkları iddia edilen sanıklar Cemil Barlas ve Latif Erdoğan ‘ın suç işleme kastının  yeterince tespit edilememesi gerekçesi ile Latif Erdoğan ve Cemil Barlas’ın beraatlerine karar verdi.

Eski MHP İstanbul Milletvekili Akşener ‘e kaset iddiası ile hakaret davasında karar verildi. Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret suçundan  Latif Erdoğan ve Cemil Barlas’ın  2 yıl 4’ er ay hapisleri isteniyordu.  İstanbul 23. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz sanıklar Cemil Barlas ve Latif Erdoğan katılmadı. Duruşmaya Meral Akşener’de  katılmadı. Tarafları duruşmada avukatları temsil etti.

Akşener’in avukatları mahkemede "Sanık Cemil Barlas'ın müvekkilimizin kaseti olduğu, cemaatin eseri olduğu yolundaki tweet'leri ve Latif Erdoğan'ın TV programında beyanları vardır. Bununla ilgili de soruşturma evrakı vardır. Sonuç olarak sanıkların iyi niyetli olmadıkları kanaatindeyiz. Bu nedenle yasa maddesinin en üst sınırından cezalandırılmasını talep ediyoruz"diye konuştu.

Sanık avukatları Cemil Barlas’ın Meral Akşener’e ait kaset olup olmadığı ile ilgili hiçbir beyanda bulunmadığı ,Latif Erdoğan’ın Akşener’e ait kasetin olduğunu fakat içeriğini bilmediğini söylediğini belirttiler ve sanıkların beraatlerini istediler.

Hakim sanıklar Latif Erdoğan ve Cemil Barlas hakkında   suç işleme kastı yeterince tespit edilemediği  gerekçesi ile ayrı ayrı beraatlerine karar verdi. Sanık Latif Erdoğan ve Cemil Barlas için "Kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret" suçundan 1 yıl 2'şer aydan 2 yıl 4'er aya kadar hapis cezası isteniyordu.
 

Yorumlar

Google+'da Paylaş