06 Aralık 2016 Salı 15:05
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kardeşine Partiden İhraç İstemi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu Söke'den Didim'ye yaptığı yürüyüş ile gündeme gelmişti. Celal Kılıçdaroğlu Aydın'ın terör örgütlerinden temizlenmesi gerektiği düşüncesiyle Söke'den Didim'e yürüyüş yapılmış bu yürüyüşte Celal Kılıçdaroğlu ön sıralarda yer almıştı. Bardağı taşıran bu davranış sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu CHP den kesin ihraç talebi ile disipline sevk edildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl'ün yaptığı açıklamada sürekli olarak her durumun Genel Başkan ile ilişkilendirilmesinin rahatsızlık yarattığını belirtmiştir. İnsanların yaptıklarından sorumlu olduklarını belirten Tekin açıklamalarına şöyle devam etmiştir :

"Genel Başkanımız 7 kardeşler. Kardeşlerden bir tanesinin farklı bir tutumu var. Bu, Genel Başkanı çok bağlamaz. Başka siyasetçinin kardeşinin ya da bir aile bireyinin yaptığı olumsuzluklar üzerinden bir siyasetçinin yargılanması veya onun üzerinden bir bakış açışı ile yaklaşmak son derece çirkin ama bunu maalesef işte yapıyorlar"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu'nun da her CHP li gibi üye olduğunu ve kendisini kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildiğini belirten Tekin Bingöl herkesin kendisinden sorumlu olduğunu hatırlatmıştır .

Celal Kılıçdaroğlu verilen disiplin soruşturması karası sonrasında tepki olarak CHP den istifa ettiğini duyurmuş ve şu açıklamada bulunmuştur .

" Feto'nun Didim Belediyesi ile olan ilişkisini ortaya çıkarmak için yaptığım yürüyüşten kaynaklı CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl beni kesin ihraç talebiyle disipline sevk etmiş. Onur duydum. Çünkü, ben mücadelemde haklıyım ve haklılığım ilerleyen günlerde ortaya çıkacaktır. CHP Genel Merkezi, Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkan, Feto'ya ve yardakçılarına karşı duran, ülkesine, milletine, partisine bağlı olan beni disipline sevk etmiş ancak Feto'nun belediyeler imamı olduğu kesinleşen Erkan Karaaslan ile içli dışlı olan, CHP'ye 2014 yerel seçimlerden 3 ay önce kayıt ettirilmiş olan, siyasi geçmişi belli olmayan, Fetocularla kol kola olan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'ı içine sindirebilmiş. Böyle bir kişiyi içine sindirebilen bir parti ile benim zaten işim olmaz. Kaldı ki CHP yönetimi Atatürk'ün fotoğrafını kaldırıp çöpe atanı değil, bunu açığa çıkaranı atıyor. Atatürk anıtını söküp Didim Belediyesi çöplüğüne atan Deniz Atabay'ı değil, beni partiden atıyor. Feto'nun okullarına yardım eden Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ı değil, Atatürkçü vatanına milletine sadık Birgül Ayman Güler'i atıyor. Ve daha neler neler… Bunca olanlardan sonra aklıma gelen soru şu; Acaba Genel Merkez yöneticileri beni ve Atatürkçüleri partiden atmak için talimatı Pensilvanya'dan mı alıyor? Bu saatten sonra ben zaten CHP'de durmam. Hiç zahmet etmesinler, istifamı veriyorum. Kamuoyuna saygıyla" demiştir

Son Güncelleme: 06.12.2016 15:08
Yorumlar

Google+'da Paylaş