02 Aralık 2016 Cuma 00:51
Ucuz gözlüklerle sağlığınızı riske atmayın!
Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Melek Kırcalı, sokaklarda satılan gözlükleri alınmaması konusunda uyarılarda bulundu. Erken yaşta önlem alınması adına bir takım önerilerde bulunan bilgiler yayınladı.

Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Melek Kırcalı açıklamalarında çocukların son yıllarda daha çok göz sağlığı sorunu yaşadıklarını ve gözlerde bozulma, görme netliği konusunda problemler ve uzağı veya yakını görmede bir takım zorluklar gibi durumların söz konusu olabildiğini söyleyerek bu durumda çocuğun gözlük kullanmasının uygun olabileceğini de dile getirdi.

Herkese Şart Değil!

Göz hastalıkları uzmanları göz sağlığı açısından problem yaşayan çocuğun bir an önce göz doktoruna muayene olması gerektiğini ancak her bir sorunda gözlük kullanılmasının zorunlu veya gerekli bir durum olmadığına değinerek gözlük kullanmak için gözlerde bir takım sorunların olması gerektiğini ve bu sorunların doktorlar tarafından saptandıktan hemen sonra belirlenebilecek olduğunu açıkladı. Ayrıca uzmanlara göre göz sağlığı ve göz hastalıkları konusunda çocuklara gereken tedaviler uygulanmaz ise gelecekte gençliklerinde ve orta yaşlarda daha çok görme sorunu yaşamaları söz konusu olabiliyor.
Son Güncelleme: 02.12.2016 00:52
Yorumlar

Google+'da Paylaş