14 Aralık 2016 Çarşamba 20:24
Recep Akdağ Muayene süreleri 20 dakikaya çıkacak!
Sağlık bakanı Recep Akdağ, açıklamada bulundu. TBMM Genel Kurulu’nda geçtiğimiz akşam sağlık Bakanlığı’nın bütçesi konuşuldu.

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen Sağlık Bakanlığı bütçesi ile alakalı konuşmalar sırasında Recep Akdağ Milletvekillerinin sorularını  cevapladı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hastanelerdeki muayene süresinin kısalığı konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ şunları söyledi; ‘’Muayene süresinin 5 dakika olmasın kalıcı bir durum değil. İlk etapta 10 dakikaya çıkarmayı hedefliyoruz. Bu da yeterli değil. Hatta 20 dakika olması lazım.’’

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ, TÜRKİYE’Yİ AŞILAMADA ÖRNEK OLARAK GÖSTERİYOR.

Bakan Akdağ , Dünya Sağlık Örgütü’nün aşılamada Türkiye’yi örnek ülke olarak gösterdiğini söyledi. Sağlık Bakanı Recep Akdağ doğum öncesi bakım hizmetini en az bir kere alan anne ya da bebek oranını yüzde 70’lerden yüzde 99’lara çıkardıklarının altını çizdi. Tarama testlerinden sadece birinin doğan bebeklerin yarısına yapılırken bugün 6 tarama testini, 2017’de ise 7 tarama testini neredeyse bütün çocuklara uyguladıklarını anlattı. 

Son Güncelleme: 14.12.2016 20:25
Yorumlar

Google+'da Paylaş