23 Şubat 2016 Salı 19:29
Kış Diyetinde Hangi Besinler Mevcuttur? Kış Diyeti Nasıl Yapılır?
Kışın kilo alımı daha fazla olmaktadır. Çünkü kışın yaza göre daha az hareket ederiz. Bu bize kilo olarak geri döner. Kışın yapılan diyetlerin vücudun direnç ve enerjisini düşürmeden yapılması gerekir. Omega 3 bakımından zengin besinler mutlaka diyette bulunmalıdır.
Kış diyetinde haşlanmış sebzeler ve yağsız besinler ön plandadır. Sabah kahvaltı listesinde bir bardak şekersiz çay, bir dilim kepekli ekmek, kibrit kutusu kadar peynir ve yumurta vardır. Ara öğünde beş adet fındık veya ceviz yenebilir. Öğle yemeğinde ızgarada pişmiş balık, tavuk veya kırmızı et tüketilebilir. Et ürünlerinin sindirimi daha kolay olduğundan öğle yemeğinde yenilmelidir. Yanında yeşil salata veya yoğurt tüketilebilir. Bir tanede meyve yenilebilir. Akşam yemeğinde ise sebze veya tahıllı yemekler tercih edilmelidir. Ancak öğle ve akşam ekmek yenmemelidir.
Ara öğünlerde bir bardak ayran içilebilir. Diyet yaparken asitli ve şekerli gıdalardan uzak durulmalıdır. Sağlıklı ve kolay zayıflamak için metabolizmayı hızlandıran sebzeleri tercih etmeliyiz
 
Son Güncelleme: 18.04.2016 00:20
Yorumlar

Google+'da Paylaş