02 Aralık 2016 Cuma 00:43
Kader Kalaycı'ya Sağlık Bakanlığı Sahip çıktı
Kader Kalaycı'nın tedavi masrafları Sağlık Bakanlığı tarafından üstlenilecek. Bir ayağını protezle kullanabilen ve de doğuştan iki eli olmayan ilkokul öğrencisi Kader Kalaycı 11 yaşında.

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde, bir ayağını protezle yürüyebilen ve de doğuştan iki eli olmayan ilkokul öğrencisi Kader Kalaycı'nın tedavi masrafları Sağlık Bakanlığı tarafından üstlenilecek.

Kader Kalaycı'nın tek dileği kalem tutabilmek. Baba Hüseyin Kalaycı, 11 yaşındaki kızının tedavisini Sağlık Bakanlığının üstlendiğini belirtti. Kader'in yarın Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesine yatırılacağını ifade eden Kalaycı, şöyle bir açıklamada bulundu : "Kızımın doğuştan 2 eli yok. Sol ayağı sağ ayından kısa olduğu için 1 yaşından itibaren protezle yürümeye başladı. Son 1 yıldır kızım yürümekte çok zorluk çekiyor. Sabah okula gittiğinde gün boyu protez ayağını yara yapıyor. Akşam eve geldiğinde ağrıları olduğu için uyumakta çok zorluk çekiyor." ifadesini kullandı.

Medyada çıkan haberlerin ardından Sağlık Bakanlığından yetkililerin aradığını söyleyen Hüseyin Kalaycı, "Kader'in durumunu sorarak, tedavisiyle ilgileneceklerini söylediler. Yarın Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesine yatarak, protezli ayağından ameliyat olacak. İnşallah kızım ameliyattan sonra protezli ayağını daha rahat kullanabilecek" diye anlattı.

Baba Kalaycı, kızının elleri olmadığı için yazı yazamadığını da ifade ederek, "Bununla ilgili de yetişkin olduğu zaman biyonik el takılacağı söylendi. Tek hayalimiz, kızımın arkadaşlarıyla oynaması ve ellerini rahatlıkla kullanabilmesidir. Ben, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a ve bizimle ilgilenen herkese sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.
Son Güncelleme: 02.12.2016 00:43
Yorumlar

Google+'da Paylaş